Відбулася Комісія з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України
- єВідновлення
- 27.05.2026
26 травня відбулося чергове засідання Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України.
Наразі власники нерухомості у сел. Білогорівка та с. Золотарівка Лисичанської громади можуть подавати відповідні заяви згідно з нормами чинного законодавства. Проведення фізичного огляду в цих населених пунктах наразі неможливе через загрозу життю фахівців. Процес реалізується дистанційно відповідно до Постанови КМУ від 07.07.2025 № 815, яка регулює особливості обстеження зруйнованого житла у зонах бойових дій.
На засіданні розглянули 7 заяв, поданих через застосунок та портал «Дія». По 2 зверненням прийнято позитивні рішення про компенсацію на підставі актів дистанційного обстеження. Станом на 26 травня 2026 року загалом за цією процедурою вже схвалено 55 заяв.
Також станом на 26 травня 2026 року кількість поданих звернень становить 84. З них загалом за весь період діяльності по 17 заявам Комісією прийнято рішення про відмову в наданні компенсації згідно чинного законодавства. Розгляд 12 заяв (поданих останнім часом та розгляд яких було зупинено) знаходяться на контролі комісії для прийняття подальшого рішення.
Процес розгляду таких справ буде здійснюватися після складання актів дистанційного обстеження. Про результати розгляду інформаційних повідомлень заявники отримують відповідні сповіщення у застосунку «Дія» та електронною поштою.
