Святкування Водохреща в Лисичанському МВ КВІ

Минулого тижня, 19 січня, в Лисичанському МВ КВІ відбулося святкування свята Водохреща. З метою духовного виховання, з неповнолітніми засудженими до покарань, які не пов’язані з позбавленням волі, була проведена лекція, було запропоновано проглянути документальний фільм про свято Водохреща. Працівники Лисичанського МВ КВІ разом з неповнолітніми засудженими відвідали Церкву, освятили воду.

В це неймовірно світле свято Водохреща хочеться побажати всім миру, добра, взаєморозуміння, достатку й любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, дуже міцного здоров’я та всіх благ!

Нагадаємо, що святом Хрещення 19 січня закінчуються Різдвяні святки. У церквах освячують воду, яка набирає особливої сили та цілющості. Воно було встановлене в нагадування про хрещення Христа у священній річці Йордан — згідно з церковним переказом. В цей момент Бог явив себе людям як Святу Трійцю. Вечір напередодні Водохреща називають другим Святвечором. За традицією, вечеряти сідають з першою зіркою, подають лише пісні страви. А ось наступний день на столі, обов’язково м’ясо, ковбаси і навіть чарка горілки — щоб змилися злі справи минулого року, і не було сліз в Новому.

Але все ж головна роль на Водохреща відведена обрядам,які пов’язані з водою. З ранку йдуть до церкви святити воду, нею починають трапезу, окроплюють членів сім’ї, хату.

Інспектор Лисичанського МВ КВІ капітан внутрішньої служби Н.В. Шаммієва