Реформування Державної пенітенціарної служби

Постановою Кабінету Міністрів України № 343 від 18.05.2016 (зі змінами від 11.10.2016) прийнято рішення про оптимізацію діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції, відповідно до якої ліквідується Державна пенітенціарна служба.

Натепер завдання і функції з реалізації державної політики у сфері виконання кримінальних покарань та пробації покладено на Міністерство юстиції України, яке є правонаступником Державної пенітенціарної служби з цих питань.

На виконання цієї постанови ліквідовано Лисичанський міський відділ кримінально-виконавчої інспекції Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області та на його основі утворено Лисичанський міський відділ з питань пробації, який нині підпорядковується Північно-Східному міжрегіональному управлінню з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України (м. Харків).

Наведені зміни мають на меті демілітаризацію та гуманізацію пенітенціарної системи.

Крім цього, 05.01.2017 року набрали чинності зміни і до ст. 216 КПК України, відповідно до яких утворено додатковий орган досудового розслідування, а саме: слідчі підрозділи органів Державної кримінально-виконавчої служби України, на які покладено здійснення досудового розслідування злочинів, вчинених на території або в приміщеннях Державної кримінально-виконавчої служби України.

На даний час процес реформування та укомплектування нових органів системи юстиції триває.

Старший інспектор Лисичанського міського відділу з питань пробації Шаммієва Н.В.