Реорганізація підприємства: нюанси обчислення лікарняних

Питання: як обчислити середньоденну зарплату для розрахунку лікарняних працівникові, якого переведено до новоутвореної організації, що сформована шляхом злиття?

Відповідь: переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство відповідно до частини 5 статті 36 КЗпП означає: «звільнення та прийняття», тобто припинення трудового договору, про що в трудову книжку працівника вноситься відповідний запис.

Для обчислення середньоденної заробітної плати для розрахунку матеріальної допомоги по тимчасовій непрацездатності, за страховими випадками, які настали після переведення працівника, буде включатися період роботи за останнім основним місцем роботи перед настанням страхового випадку.

Отже, якщо застрахована особа перебувала у трудових відносинах менше ніж календарний місяць за останнім основним місцем роботи, розрахунковий період визначається за фактично відпрацьований час (календарні дні) перед настанням страхового випадку.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП В.В. Масуліс