ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ ОЗНАЧАЄ ЗАХИЩЕНИЙ

Понад дві тисячі страхувальників поповнили реєстр Лисичанської міської виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у травні поточного року.

Відтепер на обліку перебувають самозайняті особи, які до цього на добровільних засадах брали участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, а отже й користуються правом на соціальний захист від Фонду.

Зауважимо, що право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги самозайняті особи набули з 1 січня 2016 року внаслідок внесення змін до окремих законодавчих актів та запровадженню 22-відсоткового розміру єдиного соціального внеску.

Відтак, за умови його сплати зазначені особи можуть одержувати за рахунок коштів Фонду допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, по вагітності та пологах, на поховання, а також лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України.

При цьому повідомляємо, що фінансування страхувальників за рахунок коштів Фонду здійснюється відповідно до статті 34 Закону України «Про загальнообов’державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (далі — Закон № 1105) та Порядку фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 22.12.2010 р. № 26 (далі — Порядок № 26).

Порядком № 26 затверджено форму заяви-розрахунку, яка подається страхувальниками до робочих органів Фонду та є підставою для здійснення фінансування матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду. У заяві-розрахуку зазначається нарахована сума допомоги з урахуванням обов’язкових утримань (ПДФО, військовий збір). Фінансування матеріального забезпечення має здійснюватись робочими органами Фонду протягом десяти робочихднів після надходження заяви-розрахунка. Після надходження суми коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника, останній повинен перерахувати податок на ПДФО та військовий збір, за утримання яких несе відповідальність. При цьому, відповідно до вимог чинного законодавства дохід, отриманий фізичною особою — підприємцем та особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у вигляді матеріального забезпечення (допомоги по вагітності та пологах, допомоги на поховання) від фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування не оподатковується ПДФО та військовим збором.

Ч. 2 ст. 22 Закону № 1105 встановлено, що допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи із шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення МСЕК інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством. Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому КМУ.

Ч. 2 ст. 15 Закону № 1105 встановлено, що страхувальники зобов’язані вести облік коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і своєчасно надавати органам Фонду встановлену звітність щодо цих коштів. Тобто, загальна сума нарахованих ФОП витрат на матеріальне забезпечення та сума отриманого фінансування мають бути відображені у звіті за формою Ф4-ФСС з ТВП, поданому до робочого органу Фонду.

За більш детальною інформацією просимо звертатись за адресою: м. Лисичанськ, пр. Перемоги, 127 або за телефонами: 41281, 72266, 41287.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП    Масуліс В.В.