Про результати проведення перевірок страхувальників у І півріччі 2016 року

Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) від 22.12.2010 року № 29 затверджено Інструкцію про проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження. Ця інструкція встановлює порядок проведення перевірок та здійснення вимог законодавства по коштах Фонду в частині правильності їх використання на підприємствах, установах, організаціях, суб’єктами малого підприємництва незалежно від форми власності, які використовують працю найманих працівників.

За І півріччя 2016 року по Лисичанській міській ВД ЛОВ ФСС з ТВП проведено 146 перевірок страхувальників (140 згідно плану та 6 позапланових), в тому числі 5перевірок страхувальників проведено спеціалістами виконавчої дирекції Луганського обласного відділення ФСС з ТВП. По 15 страхувальникам застосовані фінансові та штрафні санкції. За їх результатами виявлено неправомірне використання страхових коштів на суму 27,0 тис. грн., застосовано господарських штрафів на суму 10,6 тис. грн., нарахована пеня — 0,1 тис. грн. За порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасової втратою працездатності складено 11 адміністративних протоколів на посадових осіб підприємств, установ, організацій та винесено постанов на суму 2,2 тис. грн.

Перевірками встановлено, що найбільш частими є наступні порушення: несвоєчасне повернення коштів, невірне визначення кількості днів при оплаті листків непрацездатності, невірно обчислений страховий стаж, виплата допомоги після встановлення МСЕК інвалідності, невірне визначення розрахункового періоду, видача санаторно-курортної путівки без довідки ф. 070/0, видача санаторно-курортної путівки без оплати та при видачі новорічних подарунків дітям застрахованих осіб.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП В. В. Масуліс