Відновлення здоров'я застрахованих осіб Луганської області в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів України за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Відповідно до ст.ст.16, 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999р. № 1105 (в редакції від 28.12.2014р. № 77), та п.п.1.2, 4.9 Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженого постановою правління Фонду від 25.02.2009 № 12.

Отримати путівку на відновлювальне лікування до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду можливо, якщо Ви є:

 • — застрахованою особою, а саме, перебуваєте у трудових відносинах з підприємствами, організаціями чи фізичними особами, або є добровільно застрахованою особою;
 • — дитина віком від 4 до 18 років;
 • — у Вас є медичні показання для відновлення здоров’я за відповідним профілем в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу й відсутності для реабілітації.

Документи, необхідні для отримання путівки на відновлювальне лікування до реабілітаційних відділень зазначені в попередніх публікаціях на сайті (від 12.02.2016 року).

Вимоги, які повинні бути дотримані як застрахованою особою, так і лікувально-профілактичним закладом, під час направлення особи на відновлювальне лікування:

Застраховані особи, направляються лікувально-профілактичним закладом на лікування в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм безпосередньо із стаціонару лікувального закладу (ст22 ч.10 Закону України № 1105).

Протягом календарного року застрахована особа може отримати лише одну путівку до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу (п.4.4 Порядку № 12)

Передача виданої реабілітаційної путівки (п.4.19 Порядку № 12), поділ путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу забороняється. (п.4.12 Порядку № 12). Термін реабілітаційного лікування становить у середньому 24 дні.

Видача листка непрацездатності одній із застрахованих батьків або застрахованій особі, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), в супроводі якої дитина направляється до реабілітаційного відділення санатрон-курортного закладу на період відновлюваного лікування діючим законодавством не передбачена.

Які документи необхідні для отримання путівки на відновлювальне лікування до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів Вашій дитині:

 • — Довідка для отримання путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду, яка оформлюється за її основним місцем роботи та дійсна протягом одного місяця. Зазначена довідка підтверджує, що її отримував на час видачі путівки є застрахованою особою та не користувався цією соціальною послугою (не отримував відновлювального лікування) протягом календарного року. Ця довідка повинна бути підписана керівником, головним бухгалтером і головою комісії із соціального страхування підприємства, скріплена печаткою підприємства та завірена міською виконавчою дирекцією відділення ФСС з ТВП за місцем реєстрації підприємства (п.п.4.9, 4.12 Порядку № 12);
 • — Путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за рахунок коштів Фонду (надається лікувально-профілактичним закладом);
 • — Виписка із медичної картки стаціонарного хворого(дитини) (виписний епікриз) (надається лікувально-профілактичним закладом).

Профілі відновлювального лікувального лікування:

 • — відновлювальне лікування після гострого інфаркту міокарду, операцій на серці та магістральних сосудах;
 • — відновлювальне лікування після гострих цереброваскулярних порушень;
 • — відновлювальне лікування після операційних втручань на органах травлення;
 • — відновлювальне лікування після ортопедичних операцій;
 • — відновлювальне лікування порушень обміну речовин.

В.о.директора Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП І.В.Дергачова