Щодо забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення, відновлення порушених прав і законних інтересів громадян

Одним із напрямків діяльності Лисичанської міської виконавчої дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є забезпечення реалізації конституційного права громадян на звернення, відновлення порушених прав і законних інтересів громадян.

Робота із зверненнями громадян проводиться відповідно до вимог Конституції України та Закону України «Про звернення громадян». Завданням дирекції є своєчасне реагування на проблемні питання, які порушуються, та виявлення причин, що їх породжують.

Впродовж 2016 року розглянуто 182 звернення громадян, які прийняті на особистому прийомі. У порівнянні з відповідним періодом минулого року їх кількість практично не змінилась. Відповідно до минулого року звернень громадян збільшилось на 26 (14,3%)

Особистий прийом громадян проводиться щоденно. Усі звернення розглядаються і вирішуються у встановлені законодавством терміни.

Основним питанням, яке турбувало заявників на протязі минулого року, було надання матеріального забезпечення, а саме: нарахування та виплати допомог по тимчасовій непрацездатності — 69 (37,9%), допомог по вагітності та пологах — 10 (5,5%), на поховання — 11 (6,0%). Решта стосувалася питань роботи оздоровниць та виділення путівок на відновлювальне лікування до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів — 30 (16,5%), з інших питань — 62 (34,1%).

Для зменшення звернень громадян та попередження їх повторних випадків спеціалістами дирекції серед страхувальників та застрахованих осіб постійно проводиться роз’яснювальна робота. У грудні 2016 року був проведений семінар — навчання. З метою забезпечення безперервності одержання виплат за рахунок коштів Фонду проводились робочі зустрічі з представниками підприємств, установ та організацій та головами комісій (уповноваженими) із соціального страхування.

Налагоджено співпрацю із засобами масової інформації для висвітлення актуальних питань у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. За рік у ЗМІ опубліковано 74 матеріали, що на 18 більше ніж у 2015 році.

За допомогою веб-сайту Лисичанської міської ради Луганської області та інтернет-мережі facebook фахівці міської дирекції оперативно та професійно інформували громадськість про головні аспекти діяльності Фонду, стан фінансування матеріального забезпечення, висвітлювали нововведення у законодавстві, розміщували необхідні довідкові матеріали, консультації, корисні посилання, новини та інше.

Міська дирекція і надалі буде вживати дієві організаційно-практичні заходи щодо своєчасного та якісного розгляду звернень.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП Вікторія Масуліс