Щодо результатів проведення перевірок страхувальників у 2016 році

Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) від 22.12.2010 року № 29 затверджено Інструкцію про проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження. Ця інструкція встановлює порядок проведення перевірок та здійснення вимог законодавства по коштах Фонду в частині правильності їх використання на підприємствах, установах, організаціях, суб’єктами малого підприємництва незалежно від форми власності, які використовують працю найманих працівників.

За 2016 рік по Лисичанській міській ВД ЛОВ ФСС з ТВП проведено 299 перевірок страхувальників (289 згідно плану та 10 позапланових), в тому числі 5перевірок страхувальників проведено спеціалістами виконавчої дирекції Луганського обласного відділення ФСС з ТВП. По 31 страхувальнику застосовані фінансові та штрафні санкції. За їх результатами виявлено неправомірне використання страхових коштів на суму 33,8 тис. грн., застосовано господарських штрафів на суму 12,9 тис. грн., зараховано пені — 0,1 тис. грн. За порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасової втратою працездатності складено 15 адміністративних протоколів на посадових осіб підприємств, установ, організацій та винесено постанов на суму 3,0 тис. грн.

Перевірками встановлено, що найбільш частими є наступні порушення: несвоєчасне повернення коштів, невірне визначення кількості днів при оплаті листків непрацездатності, невірно обчислений страховий стаж, виплата допомоги після встановлення МСЕК інвалідності, невірне визначення розрахункового періоду.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП Вікторія. Масуліс