Допомоги з тимчасової втрати працездатності та по вагітності та пологах внутрішнім сумісникам

Лисичанська міська ВД ЛОВ ФСС з ТВП нагадує, що відповідно до частини 1 ст. 31 Закону № 1105 підставою для призначення допомоги з ТВП та у зв’язку з вагітністю та пологами є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Згідно з п. 30 Порядку № 1266, якщо на момент настання страхового випадку застрахована особа працює за сумісництвом, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальниками окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом. Розрахунковий період у такому разі визначається за кожним місцем роботи окремо.

Страхові виплати та оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюються на підставі:

копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і скріпленої печаткою за основним місцем роботи;

довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи.

Якщо особа працює на кількох роботах за сумісництвом, додатково додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом.

У такому разі сумарна заробітна плата, з якої розраховуються виплати, в період розрахунку за основним місцем роботи та за місцем (місцями) роботи за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

Норми Порядку не відрізняють окремо внутрішнє та зовнішнє сумісництво.

Так, якщо застрахована особа на момент настання страхового випадку працює в одній установі за основним місцем роботи та як сумісник, обчислення середньої заробітної плати здійснюється страхувальником окремо за основним місцем роботи та за сумісництвом.

При цьому чинним законодавством передбачена наявність копії листка непрацездатності та довідки про заробітну плату за основним місцем роботи незалежно від того, один роботодавець у працівника чи різні. На зворотньому боці оригіналу листка непрацездатності вноситься запис про розрахунок матеріального забезпечення за основним місцем роботи, а на зворотньому боці його копії — про розрахунок матеріального забезпечення за місцем роботи за сумісництвом.

Також нагадуємо, що при поданні Заяви-розрахунку на здійснення фінансування для надання матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду кількість днів, що підлягають оплаті по сумісникам не вказуються.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП Вікторія Масуліс