До уваги керівників, головних бухгалтерів, голів комісії із соціального страхування

Лисичанська міська виконавча дирекція Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності нагадує про подання звітності за І квартал 2017 року, за формою Ф4-ФСС з ТВП.

Відповідно до пункту 3.1 Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011 № 4 (далі Порядок № 4) звіти по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за формою Ф4-ФСС з ТВП подаються до органів Фонду в повному обсязі страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття його на облік в органі Фонду або за місцем обліку, зазначеним у Державному реєстрі (для зареєстрованих після 01.01.2011).

Страхувальники зобов’язані формувати та подавати звітність щодо коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, не пізніше 20 числа наступного за звітним періодом місяця згідно пункту 4.1 Порядку № 4.

Згідно пункту 3.2 Порядку № 4 звіти подаються на вибір страхувальника одним із способів: на паперових носіях; надсилаються поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Паперові звіти подаються в друкованому вигляді або заповнюються українською мовою друкованими літерами без помарок та виправлень кульковою ручкою з синім або чорним чорнилом. У разі не заповнення того чи іншого рядка в звітах через відсутність операції цей рядок прокреслюється. У разі надсилання звітів поштою страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу органу Фонду не пізніше ніж за десять днів до закінчення строку подання звітів.

У разі виявлення помилки у звітах за формою Ф4-ФСС з ТВП, згідно пункту 7.1 Порядку № 4, страхувальник має право до кінцевого терміну подання цієї звітності повторно сформувати та подати звіт до органу Фонду за місцем обліку. Чинним вважається останній звіт, поданий страхувальником до закінчення терміну подання звітності.

Слід зазначити, що згідно пункту 4.3 Порядку № 4 звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі відсутності у страхувальника зобов’язання перед Фондом по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на початок кожного звітного кварталу та оборотів по субрахунках у звітному кварталі та за наявності зобов’язання Фонду перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у звітному кварталі.

Звертаємо увагу на те, що згідно пункту 4.5 Порядку № 4 за несвоєчасне подання або неподання встановленої звітності по коштах Фонду, подання недостовірної звітності щодо використання страхових коштів на посадових осіб підприємств, установ, організацій, фізичних осіб, які використовують найману працю, накладається штраф в розмірі та порядку, передбаченими чинним законодавством.

У разі, якщо мало місце нарахування пільги по допомогах особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до 1-3 категорії, згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796, то пільги по допомогах потрібно відобразити в колонках 5 та 6 таблиці II «У тому числі пільги по допомогах постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП Вікторія Масуліс