Про результати проведення перевірок страхувальників у І кварталі 2017 року

Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) від 22.12.2010 року № 29 затверджено Інструкцію про проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження. Ця інструкція встановлює порядок проведення перевірок та здійснення вимог законодавства по коштах Фонду в частині правильності їх використання на підприємствах, установах, організаціях, суб’єктами малого підприємництва незалежно від форми власності, які використовують працю найманих працівників.

За І квартал 2017 року по Лисичанській міській ВД ЛОВ ФСС з ТВП проведено 18 перевірок страхувальників (10 згідно плану та 8 позапланових). По 4 страхувальниках застосовані фінансові та штрафні санкції. За їх результатами виявлено неправомірне використання страхових коштів на суму 3,2 тис. грн., застосовано господарських штрафів на суму 1,3 тис. грн. За порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасової втратою працездатності складено 5 адміністративних протоколів на посадових осіб підприємств, установ, організацій та винесено постанов на суму 0,8 тис. грн.

Перевірками встановлено, що найбільш частими є наступні порушення: невірне визначення кількості днів при оплаті листків непрацездатності, невірно обчислений страховий стаж, виплата допомоги після встановлення МСЕК інвалідності, невірне визначення розрахункового періоду.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП Вікторія Масуліс