Про результати проведення перевірок страхувальників за 9 місяців 2017 року

Відповідно до п. 5 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 23.09.1999 р. № 1105-XIV (у редакції ЗУ № 77- VIII від 28.12.2014 р.) (далі — Закон) Фонд соціального страхування України та його робочі органи є правонаступниками Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, а також Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. У відповідності до п. 9 Закону нормативно-правові та розпорядчі акти Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності діють до затвердження відповідних рішень Фондом.

Постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності затверджено Інструкцію про проведення перевірок страхувальників по коштах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, прийняття рішень за їх результатами та процедуру оскарження від 22.12.12.2010 року № 29. Ця інструкція встановлює порядок проведення перевірок та здійснення вимог законодавства по коштах Фонду в частині правильності їх використання на підприємствах, установах, організаціях, суб’єктами малого підприємництва незалежно від форм власності, які використовують працю найманих працівників.

За 9-ть місяців 2017 року по Лисичанському міському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області проведено 70 перевірок страхувальників (46 згідно плану та 24 позапланових). По 15 страхувальникам застосовані фінансові та штрафні санкції. За їх результатами виявлено неправомірне використання страхових коштів на суму 35,1 тис. грн., застосовано господарських штрафів на суму 7,5 тис. грн. За порушення законодавства складено 18 адміністративних протоколів на посадових осіб підприємств, установ, організацій та винесено постанов на суму 3,1 тис. грн.

Перевірками встановлено, що найбільш частими є наступні порушення: невірне визначення кількості днів при розрахунку листків непрацездатності, оплата листків непрацездатності у період відпустки без збереження заробітної плати, невірно визначений страховий стаж, допомога по догляду за хворою дитиною або хворим членом сім’ї під час чергової відпустки, невірне визначення розрахункового періоду.

Заступник начальника відділення — начальник відділу обліку страхувальників та контрольно-ревізійної роботи В. В. Масуліс