Щомісячні виплати потерпілим на виробництві зросли на 5 відсотків

Лисичанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі — відділення) інформує.

З 01 березня 2019 року Фондом соціального страхування України було здійснено перерахунок страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, а також членам їх сімей. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів України коефіцієнт перерахунку щомісячних виплат становить 1,05.

У березні 2019 року перерахунок страхових виплат був проведений усім потерпілим, в тому числі і внутрішньо переміщеним особам, які отримують страхові виплати у відділенні, внаслідок чого щомісячна страхова виплата кожному потерпілому збільшилась в середньому по відділенню на 119,20 гривні.

За результатами вищезазначеного перерахунку середньомісячна загальна сума витрат на щомісячні страхові виплати по відділенню зросла майже на 207,2 тис. гривень.

Для внутрішньо переміщених осіб щомісячні страхові виплати з урахуванням проведеного перерахунку виплачені в березні поточного року двома частинами. Спочатку потерпілі отримали страхову суму без урахування перерахунку, а наприкінці березня — доплату після проведеного перерахунку.

Потерпілі, які перебувають на постійному обліку у відділенні, отримають підвищену страхову виплату у квітні 2019 року.

Водночас, за підсумками першого півріччя 2019 року коефіцієнт перерахунку може бути підвищено, виходячи із фінансових можливостей Фонду соціального страхування України.

Перерахунок здійснено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 160 «Про перерахування розміру щомісячних страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та особам, які мають право на страхові виплати у разі смерті потерпілого».

Усі перерахунки застрахованим особам здійснюються в автоматичному режимі без надання будь-яких додаткових документів.

Лисичанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України