Листок непрацездатності на час ізоляції від COVID-19

З метою упередження ризиків поширення пандемії Лисичанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області роз’яснює, що кожна застрахована особа в разі контакту з хворим на коронавірусну хворобу має право отримати листок непрацездатності для ізоляції від COVID-19.

Такий листок непрацездатності видається на термін, який не перевищує 14 календарних днів та має причину непрацездатності «ізоляція від COVID-19 — 11».

Розмір допомоги за час ізоляції складає 50% середньої заробітної плати, а для медичних працівників — 100% і не залежить від тривалості страхового стажу працівника.

Фінансування допомоги в разі ізоляції від коронавірусної хвороби здійснює Фонд соціального страхування України, починаючи з шостого дня непрацездатності. Перші п’ять днів оплачуються роботодавцем.

Станом на 1 вересня 2020 року Лисичанським міським відділенням прийнято та профінансовано 40 листків непрацездатності, які були видані застрахованим особам у випадку самоізоляції, з них 1 листок непрацездатності — медичного працівника.

Варто зазначити, що важливими умовами для отримання допомоги є висновок лікаря про необхідність самоізоляції та перебування під медичним наглядом.

Працівник, який самостійно вирішив самоізолюватися вдома та перебуває без нагляду лікаря, не набуває права на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку із самоізоляцією.

Заступник начальника відділення — начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Фонду соціального страхування України у Луганській області Юлія Гончарова