Медична реабілітація застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України

 Лисичанське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області (далі — відділення) нагадує застрахованим особам про можливість за рахунок коштів Фонду соціального страхування України (далі – Фонд) отримати реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах України.

Цим правом може скористатися кожна офіційно працевлаштована особа, яка застрахована в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування та сплачує або за яку сплачується єдиний соціальний внесок.

Умови направлення на медичну реабілітацію викладені у Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду, затвердженому постановою правління Фонду від 13.07.2017 № 39 (зі змінами) (далі – Порядок № 39).

Підставою для направлення на відновне лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я. Фонд фінансує медичну реабілітацію за такими профілями:

 • – нейрореабілітація;
 • – м’язово-скелетна реабілітація;
 • – кардіо-пульмонарна реабілітація;
 • – медико-психологічна реабілітація учасників АТО;
 • – реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
 • – реабілітація при порушенні перебігу вагітності;
 • – інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

Застраховані особи направляються на реабілітаційне лікування безпосередньо зі стаціонарного відділення закладу охорони здоров’я після закінчення гострого періоду захворювання на підставі:

 • – висновку лікарсько-консультативної комісії лікувального закладу про потребу в реабілітаційному лікуванні за певним профілем захворювання, про що заклад охорони здоров’я повідомляє відділення;
 • – заяви, яка надається хворому для оформлення фахівцем відділення разом із переліком санаторіїв, реабілітаційні відділення якого відповідають профілю захворювання, для самостійно вибору санаторно-курортного закладу;
 • – тристороннього договору (укладається між застрахованою особою, робочим органом виконавчої дирекції Фонду та санаторно-курортним закладом).

Під час оформлення заяви для забезпечення реабілітаційним лікуванням застрахована особа пред’являє представнику робочого органу виконавчої дирекції Фонду оригінали паспорта, документа, що посвідчує особу з інвалідністю (за наявності), свідоцтва про народження дитини (у разі необхідності отримання послуг із реабілітаційного лікування дитиною), довідку про безпосередню участь особи в АТО (у разі отримання послуг із медико-психологічної реабілітації учасників АТО).

На весь період реабілітаційного лікування надається листок непрацездатності, який є продовженням листка непрацездатності стаціонарного лікування та оплачується за рахунок коштів Фонду.

Реабілітаційне лікування допомагає хворим швидше відновити здоров’я після перенесених захворювань і травм, повернутися до повноцінного життя та працездатності.

Для своєчасного забезпечення застрахованих осіб реабілітаційним лікуванням відділенням налагоджено тісну взаємодію із медичними закладами, які з відповідальністю ставляться до відновлення здоров’я хворих.

Протягом 9 місяців 2021 року відділенням було направлено на медичну реабілітацію 6 застрахованих осіб, які отримали лікування за профілями:

 • – м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій на опорно-руховому апараті, ревматологічні захворювання);
 • – кардіо-пульмонарна реабілітація (цукровий діабет).

Із загальної кількості застрахованих осіб, які отримали реабілітаційне лікування в санаторно-курортних закладах, 4 особи, або 67%, повністю відновили працездатність та стали до роботи.

Також інформуємо, що перелік санаторно-курортних закладів у розрізі профілів медичної реабілітації для відшкодування витрат за надані застрахованим особам послуги із реабілітаційного лікування оприлюднено на офіційному вебсайті Фонду (www.fssu.gov.ua).

У разі виникнення питань або потреби в консультації щодо проходження реабілітації за кошти Фонду застраховані особи можуть звертатися до Лисичанського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Луганській області за телефоном: (06451) 7-09-90, email: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. або за адресою: 93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. ім. В. Сосюри, будинок 347.

Головний спеціаліст відділу медичних та соціальних послуг Олександр Шамота