Допомога на поховання за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Законом України від 18.01.2001 року №2240-ІІІ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» (далі -Закон № 2240) допомога на поховання за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надається у разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні. Не вважаються такими, що перебувають на утриманні застрахованої особи, члени сім’ї, які мали самостійні джерела засобів існування.

Пунктом 5 статті 34 Закону № 2240 передбачено, що допомога надається на поховання застрахованих осіб, крім поховання працюючих пенсіонерів та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві.

Підставою для призначення допомоги є копія свідоцтва про смерть, а в разі смерті члена сім’ї — довідка з місця проживання про перебування померлого члена сім’ї на утриманні застрахованої особи. З метою уникнення зловживань, органом ЗАГСу видається витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян для отримання допомоги на поховання, в одному примірнику, який надається додатково до зазначених документів.

Якщо державна реєстація смерті здійснюється виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради, то видається довідка для отримання допомоги на поховання, у якій не передбачено вказувати прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи, яка звернулася за довідкою. Тому виплата допомоги у такому випадку здійснюється особі, яка надала відповідні документи.

Дана допомога призначається та виплачується лише за основним місцем роботи.

Розмір цієї допомоги встановлюється Правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності і з 1 січня 2012 року становить 2200 грн.

За більш детальною інформацією необхідно звертатись до Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП за адресою: м. Лисичанськ, пр. Леніна, 127 або за телефонами: 41281, 41285, 41287, 72266.

В. В. Масуліс, директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП