Як нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності за святкові дні, які припадають на період непрацездатності?

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 N 2240-ІІІ допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати, у разі настання в неї страхового випадку.

Відповідно до п. 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 р. N 1266, сума страхових виплат застрахованій особі для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності розраховується шляхом множення суми денної виплати на кількість днів, які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи).

Якщо на підприємстві робочий день за рекомендацією Кабінету Міністрів України був перенесений на інший день, то цей день вважається вихідним днем.

Враховуючи вищенаведене, працівнику, за період його тимчасової непрацездатності, що припала на день, який згідно наказу по підприємству визнано днем відпочинку, допомога по тимчасовій непрацездатності (компенсація втраченої заробітної плати) не нараховується.

У випадку, коли тимчасова непрацездатність працівника припала на день, який згідно наказу по підприємству визнано робочим днем, допомога по тимчасовій непрацездатності за цей день надається на загальних підставах.

В. В. Масуліс, директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП