Лікування застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм

З 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV в новій редакції. Зазначеним Законом не передбачено забезпечення застрахованих осіб за рахунок коштів Фонду путівками на санаторно-курортне лікування, однак, передбачено оплату лікування застрахованих осіб в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм.

Важливою відмінністю лікування у реабілітаційних відділеннях є те, що видача таких путівок здійснюється лікувально-профілактичним закладом за наявності медичних показників, безпосередньо із стаціонару та з видачею листка непрацездатності. Враховуючи, що оплата лікування в реабілітаційному відділенні відбувається за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, то путівка для такого лікування видається застрахованій особі безкоштовно. Рішення щодо виділення зазначеної путівки приймається відбірковою комісією лікувально-профілактичного закладу за наявності медичних показань за певним профілем реабілітаційного лікування. При цьому, застрахована особа має надати довідку для отримання путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу підписану керівником, головним бухгалтером і головою комісії із соціального страхування підприємства, організації на якому працює, скріплену печаткою підприємства та завірену районною (міжрайонною), міською виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду за місцем реєстрації підприємства.

На даний час виконавча дирекція Луганського обласного відділення Фонду має змогу направлення хворих на реабілітаційне лікування у ІІ кварталі 2015 р., а саме:

Додаткову інформацію можна отримати у виконавчій дирекції Луганського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за телефоном: (0252) 42033.

Масуліс В. В., директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП