• Лисичанське міське управління
  • Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області
  • Адреса: вул. Карла Маркса 133-а, м.Лисичанськ, Луганська область, 93100
  • Телефон: 7-19-54, 7–56-03
  • Е-mаіl: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
  • Начальник Лисичанського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області Шпень Геннадій Григорович
 

Пташиний грип

 Грип птиці (класична чума птахів (КЧП), ексудативний тиф, заразна нежить птахів, брауншвейзька хвороба курей, заразний катар дихальних шляхів качок) — гостре висококонтагіозне вірусне захворювання сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, що характеризується пригніченням, септицемією, ураженням респіраторних органів і шлунково-кишкового тракту й великою загибеллю птиці.

Пташиний грип як вірусна інфекція виникає природним чином серед диких, перш за все, водоплавних птахів. Сприйнятливі кури і качки будь-якого віку, а також 15 інших видів птахів, у тому числі індики, страуси, цесарки, перепели, буревісники, фазани, горобці, лебеді, чайки . У дорослих індичок, перепелів і цесарок хвороба може протікати з ознаками ураження респіраторної системи і шлунково-кишкового тракту. Дорослі качки та інша водоплавна птиця можуть бути латентними носіями збудника грипу, при цьому в них відсутні виражені клінічні прояви. Молодняк водоплавної птиці хворіє на грип тяжко з відходом до 80%.

Подробнее...

Увага! Гриби!

 Отруєння грибами небезпечне для життя.

Отруєння грибами є найбільш важким харчовим отруєнням людини. Саме на осінь припадає пік отруєнь грибами. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, від початку осені 2021 року спостерігається збільшення кількості випадків отруєння дикорослими грибами. В Україні вже зафіксовано 19 постраждалих від отруєнь дикорослими грибами, у т.ч. 5 дітей. Померло внаслідок отруєння дикорослими грибами 4 людини, з них – 2 дітей.

Україна належить до країн, де вживання грибів є традиційним. Гриби є доволі специфічним продуктом, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею. І ні в якому разі гриби не можна споживати дітям.

Тяжкість отруєння грибами обумовлюється тим, що вони містять отруйні сполуки, що вибірково діють на внутрішні органи і системи людини, вражаючи шлунково-кишковий тракт, центральну нервову систему, серцево-судинну систему, печінку та нирки. Із 2 тисяч видів грибів в Україні, їстівними вважаються щонайбільше 500.

Подробнее...

Увага, гриби! Отруєння грибами небезпечне для життя

Страви з грибів традиційний продукт у раціоні мешканців багатьох регіонів України. Але ці дарунки лісу є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді — смерті.

Отруєння організму викликають алкалоїди та сполучення важких металів, що містяться в грибах. Кожного року з настанням грибного сезону, як правило створюється неблагополучна епідемічна ситуація щодо отруєння грибами.

Подробнее...

Харчові отруєння

 Практично кожна людина, хоч раз у своєму житті, відчувала на собі прояви харчового отруєння. Особливо часто таке негативне явище виникає в дітей. Тому важливо знати, що робити й чого боятися в разі неприємності. І, звичайно, — як уникнути отруєння в майбутньому.

Харчові отруєння та інфекційні захворювання, такі як ботулізм, сальмонельоз, дизентерія, ешерихіоз, — усі ці небезпечні хвороби і стани об’єднує те, що до організму людини бактерії-збудники найчастіше потрапляють із зіпсованими та неякісними харчовими продуктами, зараженою водою, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту.

Подробнее...

Знищуйте амброзію полинолисту!

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області інформує, що з початком відновлення вегетаційного періоду рослин розпочав свій розвиток і вегетацію карантинний бур’ян — амброзія полинолиста. Зважаючи на велику шкідливість амброзії полинолистої, як для сільського господарства, так і для здоров’я людини, боротьба з нею є важливою і першочерговою необхідністю усіх землекористувачів та небайдужих людей.

Під час цвітіння кожна рослина амброзії утворює мільярди пилкових зерен (пилок), які переносяться вітром на великі відстані, викликаючи у чутливих людей захворювання поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити.

Подробнее...

Обережно: ботулізм!

 Ботулізм — це харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини, та яке може призвести до тяжких наслідків. Водночас, ботулізму у більшості випадків можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил.

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м’яса, риби, рідше овочів, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти. Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в’яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м’яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в’ялені або копчені продукти домашнього приготування.

Подробнее...

На час карантину Уряд запроваджує державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість і товари протиепідемічного призначення

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», якою тимчасово запроваджується державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення.

Держпродспоживслужбою підготовлено відповіді на найбільш поширені запитання від суб’єктів господарювання і громадян щодо процедури декларування цін.

Коли Постанова набирає чинності та протягом якого періоду часу діятиме?

Подробнее...

Боротьба з амброзією - справа кожного!

Незабаром пора цвітіння одного з найнебезпечніших карантинних бур’янів — амброзії полинолистої. З кожним роком рослина-алерген отруює життя все більшій кількості українців.

Під час цвітіння кожна рослина амброзії утворює мільярди пилкових зерен (пилок), які переносяться вітром на великі відстані, викликаючи у чутливих людей захворювання поліноз.

Подробнее...

Щодо попередження масового отруєння бджіл та вимог діючого законодавства в галузі бджільництва

 Ветеринарно-санітарні вимоги, обов’язкові для виконання в галузі бджільництва

1. Реєстрація пасіки за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи відповідно до Порядку реєстрації пасік, затвердженому наказом Міністерства аграрної політики України від 20.09.2000 № 184/82.

2. На пасіку повинен бути оформлений Ветеринарно-санітарний паспорт, відповідно до вказаного Порядку, який видається державною установою ветеринарної медицини після обстеження пасіки. Ветеринарно-санітарний паспорт є офіційним документом, який слід пред’являти для отримання ветеринарного свідоцтва або довідки.

Подробнее...

Епізоотична ситуація щодо високопатогенного грипу птиці ускладнюється

В Україні захворювання на високопатогенний грип птиці було зареєстровано 04.12.2020 в селі Кандибине, Новоодеського р-ну Миколаївської обл.

До високопатогенного грипу птиці сприйнятливі як домашні, так і дикі перелітні птахи. Розповсюдження захворювання завдає значної економічної шкоди як виробникам, так і державі через заборону експорту продукції птахівництва.

Подробнее...

Щодо оформлення санітарних паспортів на транспортні засоби, що використовуються для перевезення харчових продуктів

Управління державного контролю за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області в межах своєї компетенції інформує:

Відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та їх споживачами регулює Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Статтями 43 та 44 зазначеного Закону встановлені гігієнічні вимоги до рухомих та/або тимчасових потужностей та до транспортних засобів, призначених для торгівлі та транспортних засобів для перевезення харчових продуктів. Оформлення санітарних паспортів на транспортні засоби Законом не передбачено.

Подробнее...