Ротавірусна інфекція: симптоми та профілактика!

Ротавірусна інфекція – одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є Ротавірус людини.

Переважно виникає в холодну пору року, за статистикою найбільшу кількість хворих реєструють з листопада по квітень. Також, це захворювання може носити епідемічний характер.

Найчастіше хворіють діти перших років життя і люди літнього віку. Вірус вражає не тільки дітей, можуть хворіти й дорослі люди, у них захворювання зазвичай протікає в легкій формі зі стертими симптомами.

Інкубаційний період триває від 15 годин до 3 діб., але частіше не перевищує 48 годин.

Ротавірус отримав свою назву від латинського слова «rota» - колесо, саме на нього схожий цей вірус, якщо розглядати його під мікроскопом.

Для ротавірусної інфекції характерним є гострий початок: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і голосне бурчання в епігастральній області живота, блювання, сильний пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору. Також, може з'являтись нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні.

Ротавірусну інфекцію часто сприймають за ГРВІ. Різниця в тому, що по своїй природі вірус грипу може розмножуватися і розвиватися тільки на слизовій оболонці дихальних шляхів, але ні шлунок, ні кишківник не відносяться до органів дихання. Ротавірус, будучи кишковою інфекцією, не має жодного відношення до вірусу грипу..

Захворювання дуже заразне, відноситься до «хвороб брудних рук». Джерелом ротавірусів є хвора людина або вірусоносій. Передача відбувається контактно-побутовим шляхом (при контакті з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями – іграшки, меблі, одяг, підлога) або при вживанні в їжу інфікованих ротавірусом продуктів харчування.

Основну небезпеку являє собою зневоднення організму, що відбувається внаслідок частих блювоти та проносу. Симптоми ротавірусної інфекції можуть бути дуже схожі на ознаки інших інфекційних захворювань (сальмонельозу та холери). При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря!

Якщо ротавірус вже виявлений, то люди, які доглядають за хворими, повинні після миття рук обробляти новим ефективними антисептиками для рук. Для дезінфекції забруднених іграшок та поверхонь необхідно використовувати дезінфектанти, які можна застосовувати у разі наявності дозволу МОЗ України , бо вони інактивують ротавірус та попереджають подальшу його передачу.

Будьте пильними, бережіть своє здоров'я та здоров'я ваших дітей!

Лисичанське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області