• Лисичанське міське управління Головного управління ДСНС у Луганській області
  • Адреса: вул. ім. В.Сосюри, 324, м. Лисичанськ, Луганська обл. 93100
  • Телефон: (251) 7-04-01
  • Факс: (251) 7-56-36
  • Е-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.  
  • Начальник Лисичанського міського управління ГУ ДСНС у Луганській області,
  • полковник служби цивільного захисту Гречихін Олег Володимирович
  •  

Пам'ятка для населення: вибухонебезпечні предмети

До вибухонебезпечних предметів відносяться різноманітні боєприпаси, які випадково знаходять на землі у лісі, на полі після розмиву ґрунту дощовими водами, на дні річок, проте частіше — у ґрунті. Це авіаційні бомби, артилерійські снаряди, інженерні та артилерійські (мінометні) міни, фугаси, гранати та патрони.

Більшість із них залишились нам у спадок після Другої світової війни, але і в післявоєнний час цей «арсенал» постійно поповнювався сучасними боєприпасами, які не вибухнули з різних причин на військових полігонах та за їх межами.

Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють, проте вони не втрачають здатності вибухати навіть від невеликого тертя, струсу чи легкого удару.

Основну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпасу. Під час перебування у землі від впливу вологи, взаємодії металу та вибухової речовини боєприпасу утворюються хімічні сполуки — пікрати, які зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів. Пікрати також можуть вибухати від тертя, іскри чи удару.

Запам’ятайте! Якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет, до нього не можна торкатися — це дуже небезпечно.

Подробнее...

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівальних приладів

Шановні мешканці міст Лисичанськ, Новодружеськ та Привілля! Лисичанське міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області в котре нагадує про необхідність дотримання елементарних правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівальних приладів, а саме:

— перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтесь, що він не має механічних ушкоджень;

— не вмикайте одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;

— не розміщуйте обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;

Подробнее...

Будьте обережні на замерзлих водоймах!

Зиму зустрічають із задоволенням і діти, і дорослі, адже цієї пори року багато веселих забав. Але іноді, захопившись, малеча та дорослі забувають про небезпеку, яку може приховувати замерзла водойма, а саме тонка крига!

З метою запобігання нещасних випадків, щонеділі, фахівці Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області здійснюють патрулювання водоймищ Лисичанська. Рейдуючи узбережжями замерзлих озер, річок надзвичайники нагадують дорослим і дітям правила поводження на зимовій водоймі та правила надання допомоги людині, яка провалилася під лід.

Пам’ятайте! Кататися на ковзанах, санчатах, лижах потрібно лише у спеціально відведених для цього місцях.

Подробнее...

Виховуйте у дітей навички безпечної поведінки!

Шановні батьки! Вагоме місце у статистиці виникнення пожеж займають ті, що трапляються із за дитячих пустощів з вогнем.

Щоб у вашій сім’ї не трапилося біди, ви маєте стежити за тим, аби діти не брали до рук сірники, самостійно не користувалися електронагрівальними приладами, газовими плитами.

Роз’яснюйте, що ігри з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель людей, втрату майна.

Подробнее...

Утримайтесь від виходу на тонку кригу!

Шановні громадяни! Співробітники Державної служби України з надзвичайних ситуацій міста Лисичанськ в черговий раз попереджають про небезпеку пов’язану з виходом на кригу!

Утримайтесь від виходу на тонку кригу та попередьте про цю небезпеку своїх дітей!

Завзятим рибалкам також слід пам’ятати, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки під час перебуванні на кризі.

У разі виникнення нещасного випадку негайно телефонуйте за номером «101».

Лисичанське міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області

Будьте обережні та бережіть своє житло від пожеж!

unnamedВ зимовий період люди починають інтенсивніше обігрівати житлові будинки та господарські приміщення, не дотримуючись елементарних правил пожежної безпеки! Результатом такої необережності є зростання кількості пожеж, під час яких гинуть люди та сума прямих матеріальних збитків цих подій складає мільйони гривень. 

Так, за неповних 12 місяців 2020 року в містах Лисичанськ, Новодружеськ та Привілля виникло 667 пожеж, в результаті яких загинуло 6 осіб та 5 осіб  отримали опікові травми різного ступеня. Співробітники пожежно-рятувальних підрозділів нашого міста практично щодня виїжджають за викликом «тривога».

Лисичанське міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області в котре нагадує про необхідність дотримання елементарних правил пожежної безпеки!

Подробнее...

Служба порятунку закликає не виходити на тонку кригу

Шановні мешканці міст Лисичанськ, Новодружеськ та Привілля! Напередодні свята Хрещення Господнього питання безпеки на льоду є особливо актуальним: зі зниженням температурних показників на водоймах почав формуватися льодовий покрив, товщина якого не витримує вагу людини.

За таких умов виходити на тонку кригу вкрай небезпечно, адже це може стати причиною трагічних наслідків.

Лисичанське міське управління ГУ ДСНС України в Луганській області

Дії при виникненні пожежі

Пожежа — це стихійне лихо, вогонь, який вийшов з під контролю людини. При пожежі потрібно остерігатися: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків та споруд, вибухів технологічного обладнання та приладів, падіння обгорілих дерев та провалля.

При рятуванні із палаючих будинків та при гасінні пожежі, дотримуйтесь наступних правил:

— якщо у разі евакуації необхідно пройти через палаюче приміщення, накрийтесь мокрим покривалом, пальтом, плащем, щільною тканиною;

— двері в задимлене приміщення відкривайте обережно, щоб уникнути займання вогню від великого притоку свіжого повітря;

Подробнее...

ДСНС закликає дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівальних приладів

Лисичанське міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області ще раз нагадує про необхідність дотримання елементарних правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівальних приладів, а саме:

— перед увімкненням обігрівального пристрою переконайтесь, що він не має механічних ушкоджень;

Подробнее...

У Лисичанську розгорнуто мобільний пункт обігріву

Шановні мешканці! З метою запобігання випадків переохолодження та надання допомоги людям з 15 січня на території Державної пожежно-рятувальної частини (ДПРЧ)-9 розгорнуто мобільний пункт обігріву.

Лисичанське міське управління ГУ ДСНС України в Луганській області

Дії при виникненні пожежі

Пожежі — це стихійне лихо, вогонь, який вийшов з під контролю людини. При пожежі потрібно остерігатися: високої температури, задимленості і загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалля.

При рятуванні із палаючих будинків і при гасінні пожежі, дотримуйтесь наступних правил:

Подробнее...