Трагічний листопад по халатності батьків

З початку листопада 2015 року почастішали випадки постраждалих та загиблих дітей на пожежах.

Так, в Донецькій області, 2 листопада, надійшло повідомлення про пожежу в квартирі житлового будинку. Рятувальники під час проведення розвідки у кімнаті на підлозі виявили у непритомному стані хлопчика, 2011 р.н. ( помер в лікарні), та жінку, 1959 р.н. (госпіталізовано до реанімаційного відділення центральної міської лікарні м. Артемовська з діагнозом: отруєння чадним газом).

В Херсонській області, 3 листопада, надійшло повідомлення від чергового лікаря швидкої допомоги про те, що до відділення реанімації з симптомами отруєння продуктами горіння у важкому стані доставлено 4-річну дівчинку і її 3-річного братика.

В Сумської області до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що 3 листопада, до Краснопільської центральної районної лікарні госпіталізовано мешканців с. Михайлівка: два хлопчика (2010, 2013 р.н.) та дві дівчинки (2011, 2014 р.н.) з діагнозом легке отруєння чадним газом.

В Миколаївській області, 6 листопада, надійшло повідомлення про пожежу житловому будинку. Разом з повідомленням про пожежу заявником було зазначено, що з будинку евакуйовано трьох дітей 2012, 2013 та 2014 років народження, без ознак життя. На час виникнення пожежі двоє хлопчиків та дівчинка знаходились вдома без нагляду дорослих.

В Дніпропетровській області, 7 листопада до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу. Увійшовши до квартири, рятувальники одночасно ліквідовували пожежу в одній з кімнат та проводили розвідку в складі ланки газодимозахисної служби. У зачиненій кімнаті квартири, вони виявили жінку та дитину. Тіло жінки без ознак життя, вогнеборці винесли на свіже повітря для проведення реанімаційних заходів , але врятувати її не вдалося. Бійці ДСНС винесли дитину, без свідомості, на свіже повітря, для надання першої медичної допомоги та негайної госпіталізації. Згодом, до Служби порятунку «101» працівники медичного закладу повідомили, що дитина померла у реанімації міської лікарні.

В Київській області, 8 листопада надійшло повідомлення про загорання приватного житлового будинку у селі Пустоварівка. Зі слів матері, перед виходом з дому господиня розтопила піч, аби дітям було тепло в будинку та поклала їх спати. Внаслідок пожежі загинули дві малолітні дитини 2011 р.н.

З метою доведення до громадськості вказаної інформації, а також для попередження таких випадків та недопущення загибелі дітей на пожежах, особовим складом Лисичанського міського управління ГУ ДСНС був проведений профілактичний рейд у житловому секторі з метою доведення лисичанам інформації про заборону залишати без нагляду у своїх домівках малолітніх дітей, що може призвести до трагічних наслідків та були проведені профілактичні бесіди з дітьми щодо дотримання правил безпечної життєдіяльності.

Поважні батьки цінуйте найдорожче — здоров’я та життя ваших діточок!!! Не залишайте дітей вдома на самоті! Навіть вдома їх підстерігає небезпека!

Головний фахівець відділу ЦЗ Лисичанського міського управління ГУ ДСНС Майор служби цивільного захисту Гриценко О.Л.