Співробітниками ДСНС проведено профілактичний рейд у житловому секторі міста

Порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення в осінньо-зимовий період — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року.

З метою попередження виникнення пожеж та підвищення рівня обізнаності населення в питаннях безпеки, 10 жовтня особовим складом Лисичанського міського управління ГУ ДСНС був проведений профілактичний рейд у житловому секторі м. Лисичанськ (14 будинків соціально незахищених верств населення).

В ході рейду було обстежено стан готовності пічного опалення до проходження опалювального сезону по місцям мешкання самотніх людей похилого віку. Як показало обстеження місць мешкання даної категорії людей, не за всіма адресами пічне опалення готово до експлуатації. Найпоширенішими порушеннями стали: тріщини на димарі, не проведена чистка димарів, підлога з горючих матеріалів поряд з піччю не накрита перед топковим листом (металевим листом розміром 50×70 см), розміщування перед топковим отвором горючих матеріалів (меблі).

До проведення рейду були залучені представники ЗМІ, працівники територіального центру відділення соціального обслуговування на дому. Також з мешканцями міста були проведені інструктажі та роз’яснювальна робота щодо дотримання вимог пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення і доведено інформацію про випадки виникнення пожеж та загибелі людей через несправність пічного обладнання за 2015-2016 роки.

По вказаним питанням буде підготовлена та направлена інформація до Лисичанської міської ради щодо вжиття заходів попередження пожеж, які виникають внаслідок несправності пічного обладнання.

Гол. фахівець відділу ЦЗ майор служби цивільного захисту Лисичанського міського управління ГУ ДСНС Оксана Гриценко.