У місті Привілля були знайдені вибухонебезпечні предмети

Протягом минулої доби, 14 червня, піротехнічними розрахунками Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) було перевірено 1,94 га місцевості на території Луганської області , де виявлено та вилучено 112 одиниць вибухонебезпечних предметів, а саме: 19 артилерійських снарядів, 14 ручних мін, 8 одиниць інженерних боєприпасів, 42 підривника, 11 одиниць набоїв та 18 одиниць інших вибухонебезпечних предметів.

13 червня о 13.06 громадянин міста Привілля під час риболовлі, виявив невідомі предмети, зовні схожі на снаряди, що були розкидані по берегу та у воді річки Сіверський Донець в районі заводу «Електроприлад» (м. Привілля).

Цього ж дня співробітник Лисичанського міського управління Головного управління ДСНС України у Луганській області виїхав на місце знахідки для ідентифікування вибухонебезпечного предмету. Виявлені предмети були ідентифіковані, як артилерійські снаряди різних калібрів, але у воді на глибині приблизно 1-1,5 м., проглядалися ще не встановлені боєприпаси. Виявлені ВНП були взяті під охорону співробітниками Лисичанського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Луганській області. 14 червня піротехнічними розрахунками ДСНС данні боєприпаси у кількості 9 шт. були вилучені та передані для знищення Збройним Силам України.

Загалом з початку року піротехнічними розрахунками ДСНС було здійснено 950 виїздів, де виявлено та вилучено 5178 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Пам’ятайте!

Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

При виявленні вибухонебезпечного пристрою:

— негайно повідомте чергові служби органів внутрішніх справ, ДСНС (за тел. 101);

— не підходьте до предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей;

— припиніть всі види робіт в районі виявлення вибухонебезпечного предмету;

— не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

— дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

Лисичанське міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області