Рятувальники провели профілактичну роботу з малечею міста Лисичанська

З настанням спекотної погоди активно почався і пляжний сезон. Для рятувальників — це період підвищеної пильності, адже саме в цей період відбувається велика частина загибелі на водних об’єктах. Саме тому, в червні співробітники Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України в Луганській області проводили рейди по водним об’єктам. Почали рейд зі ставка, який знаходиться у м. Лисичанськ по вулиці Клубна (район другого виробництва заводу «Пролетарій»), в якому взяли участь 65 вихованців літнього пришкільного табору ЗОШ № 4 віком від 6 до 14 років.

Під час проведення рейду малюки брали активну участь в бесіді з рятувальниками. «Такі заходи носять не тільки інформаційний та навчальний характер, а й дають поштовх в черговий раз замислитися над своєю поведінкою під час відпочинку і в подальшому не допускати помилок, адже це може коштувати власного життя» — саме це рятувальники доносили до малюків. Особовий склад Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області розповів про особливості своєї професії, продемонстрували службовий автомобіль та спецзасоби у дії.

Також були проведені показові навчання, в ході яких малюки мали можливість спостерігати за проведенням рятувальних робіт по рятуванню постраждалого на воді. Спочатку рятувальники показали як потрібно діяти, якщо утопаючий знаходиться далеко від берега, застосувавши рятувальний човен, та показали як надати першу медичну допомогу постраждалому. У другому способі спасіння був застосований «Кінець Олександрова» за допомогою якого рятувальники достали постраждалого який знаходився не далеко від берега. В ході рейду рятувальникам надавав допомогу спеціально підготовлений водолаз із водолазної служби регіону.

Після відпрацювання практичних навиків рятувальники провели цікаву профілактичну бесіду щодо дотримання правил поведінки на воді. Після цього кожен з малюків мав можливість вивчити службовий автомобіль не тільки зовні, а й зсередини та зробити фото на пам’ять. Наприкінці заходу малюки відповідали на тематичні запитання рятівників. Ті — хто правильно відповідав отримували листівки на пам’ять, а самі активні мали можливість дати особисте інтерв’ю, в якому ділилися враженнями та знаннями які отримали в ході проведення заходу. Маса емоцій, знань та фотографій з рятувальниками надовго залишаться в пам’яті малюків.

Лисичанське міське управління ГУ ДСНС України у Луганській області