Лисичанські рятувальники зустрілись з ветераном Афганістану

15 лютого 2018 року минуло 29 років з дня виводу військ з Афганістану. Багато бійців, які не побоялися у разі потреби віддати власне життя в тій війні, сьогодні проживають у м. Лисичанськ. 16 лютого керівництво Лисичанського міського управління ГУ ДСНС запросили ветерана-афганця Сергія Олександровича Павлова на зустріч у форматі «круглого столу» з лисичанськими вогнеборцями. На сьогодні Сергій Олександрович є членом правління Лисичанського Союзу Ветеранів Афганістану. Зі слів Сергія Олександровича у 1988 році у Лисичанську нараховувалось більш ніж 400 учасників бойових дій в Афганістані.

Під час зустрічі ветеран-афганістану розповів про часи своєї строкової служби у період з 1986 по 1988 рік. У всіх присутніх його розповідь викликала неймовірну повагу. Лисичанські ДСНСники вважають, що молодому поколінню необхідно пам’ятати та шанувати історію.

Звичайно, не обійшлося і без історій з гумором, якими щиро поділився Сергія Олександровича. Одна з них пов’язана з тим, що батьки Сергія не знали про те, що їх син проходить службу в самому пеклі Афганістану і бере участь у бойових діях. Рідним, щоб не засмучувати, він сказав, що проходить службу на кордоні і в нього все добре. І ось одного разу, батьки вирішили провідати сина та подивитися, як же йде служба у солдата і без попередження приїхали з України на афганський кордон. Звичайно, Сергія там не було. В цей день він як раз повертався у розташування частини з чергового бойового завдання. Коли йому бойові побратими повідомили про приїзд батьків, він швидко побіг не до них, а побіг у розташування частини, щоб привести себе в порядок: поголитися та вдіти чисту форму. В той день батько випадково дізнався де саме був його син, але матір ще довго не знала правди.

Сергію Олександровичу, з таким життєвим досвідом, було дуже цікаво поспілкуватися й про те, як проходить служба в сучасній системі ДСНС та дізнатися, як само проживають бойову добу рятувальники у підрозділі. «Круглий стіл» пройшов на дуже дружній ноті і цікаво було обмінятися життєвим досвідом та цікавими історіями. Рятувальники вважають за потрібне і надалі проводити подібні зустрічі.

Лисичанське міське управління ГУ ДСНС у Луганській області