• Лисичанська окружна прокуратура
  • Адреса: вул. ім. Д.І. Менделєєва, 65, м. Лисичанськ, Луганська область, 93100
  • Факс: (06451) 7-34-21
  • Керівник Лисичанської окружної прокуратури Онуфрієнко Олександр Вікторович
 

Результати роботи Лисичанської окружної прокуратури з розгляду звернень громадян за 2021 рік

За минулий рік до Лисичанської окружної прокуратури надійшло 271 звернення громадян та юридичних осіб.

З загальної кількості звернень минулого року 147 вирішено прокурорами з наданням заявникам мотивованих роз’яснень.

Прокурорами окружної прокуратури приділяється особлива увага питанням вчасного, всебічного і повного розгляду звернень громадян як одному з пріоритетних напрямків діяльності прокуратури.

Подробнее...

Обережно шайхрайство

Протягом 2021 року до відділу поліції № 3 Сєвєродонецького РУП ГУНП у Луганській області надійшла велика кількість заяв громадян, які стали жертвами шахрайських дій (кримінальні правопорушення, передбачені частинами 1, 2, 3 статті 190 Кримінального кодексу України). З них майже третина повідомлень про шахрайства вчинені із використанням електронно-обчислювальної техніки.

За результатом досудового розслідування кримінальних правопорушень зазначеної категорії, Лисичанською окружною прокуратурою до суду спрямовано 31 обвинувальний акт та постійно проводиться профілактична робота серед осіб, які стали жертвами шахрайств.

Подробнее...

В боротьбі з шахрайством

17 грудня 2019 року Лисичанською місцевою прокуратурою спрямовано обвинувальний акт до Лисичанського міського суду у кримінальному провадженні за обвинуваченням гр. А у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.190 КК України, тобто у заволодінні чужим майном шляхом обману, вчиненому повторно.

Досудовим розслідуванням встановлено, що протягом вересня-жовтня 2019 року обвинувачений гр. А, маючи умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману, пропонував мешканцям міста Лисичанська придбати у нього картоплю за ціною нижче ринкової з метою зацікавлення його послугами та входження в довіру громадян, з самого початку не маючи наміру виконувати дану обіцянку. Будучи впевненим у сумлінності дій гр. А, потерпілі добровільно передавали йому грошові кошти у якості передоплати за картоплю. Обвинувачений гр. А товар потерпілим не привіз, а грошові кошти витратив на власні потреби.

Подробнее...

У Лисичанській окружній прокуратурі проведено спільну нараду

9 листопада керівником Лисичанської окружної прокуратури проведено спільну нараду за участю керівників правоохоронних органів міста та Лисичанської міської ВЦА з порядком денним «Про стан протидії незаконному використанню бюджетних коштів, виділених на реалізацію заходів із запобігання поширенню коронавірусної хвороби, а також використання підроблених сертифікатів вакцинації від COVID-19».

Подробнее...

Про результати роботи Лисичанської окружної прокуратури Луганської області за I квартал 2021 року

Лисичанською окружною прокуратурою у взаємодії з правоохоронними органами з метою захисту конституційних прав і свобод громадян, інтересів держави від протиправних посягань постійно вживаються організаційні і практичні заходи, спрямовані на забезпечення та зміцнення правопорядку на відповідній території.

З метою вжиття спільних скоординованих заходів щодо забезпечення захисту інтересів держави та громадян від злочинних посягань під головуванням керівника Лисичанської окружної прокуратури відбулось 2 координаційні наради керівників правоохоронних органів, на яких обговорено стан протидії злочинності на території міст Лисичанськ, Новодружеськ, Привілля та Попаснянського району у 2020 році та прийнято постанови, які передбачають проведення правоохоронцями низки спільних заходів.

Протягом 1 кварталу 2021 року до Лисичанського міського та Попаснянського районного суду Луганської області спрямовано 226 обвинувальних актів, з яких 4 з ознаками корупції, 2 вчинені у бюджетній сфері.

Подробнее...

Директору одного з підприємств повідомлено про підозру за здійснення неналежного технічного нагляду за виконанням ремонтних робіт, що завдало державному бюджету понад 70 тис. грн збитків

 Лисичанською окружною прокуратурою повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 191, частиною 2 статті 28, частиною 1 статті 366 КК України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем за попередньою змовою з групою осіб, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, вчиненому за попередньою змовою групою осіб).

Досудовим розслідуванням встановлено, що у квітні-червні 2016 року у смт. Білогорівка здійснювались ремонтні роботи будинку культури в ході яких службова особа, обіймаючи посаду директора підприємства, що здійснює технічний нагляд за виконанням ремонтних робіт, діючи за попередньою змовою з групою осіб, належним чином технічний нагляд щодо перевірки обсягів виконаних робіт не здійснила. У подальшому, шляхом внесення до актів прийняття виконаних будівельних робіт завідомо неправдивих відомостей, директор підприємства, за попередньою змовою з групою осіб, заволодів бюджетними грошовими коштами на загальну суму понад 70 тис. грн.

Подробнее...

Законодавче врегулювання застосування окремих положень Кримінального кодексу України

Вироком Лисичанського міського суду Луганської області засудженого К. визнано винним за ч. 1 ст. 185 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік, із застосуванням положень ст. 75 КК України звільнено від відбуття покарання з випробуванням на 1 рік.

Верховною радою України 28.11.2018 прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», яким внесено зміни до деяких статей Кримінального Закону, у тому числі і до ч. 1 ст. 185 КК України.

Зокрема, вказаним Законом виключено покарання за ч. 1 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі.

Подробнее...

Місцевий мешканець постане перед судом за вирощування нарковмісних рослин

За процесуального керівництва Лисичанської окружної прокуратури Луганської області завершено досудове розслідування за ч.1 ст.309, ч.2 ст.310 КК України (незаконне виготовлення та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконний посів та незаконне вирощування рослин роду конопель у кількості понад п’ятдесят).

Слідством встановлено, що 39-річний мешканець м. Лисичанськ вирощував нарковмісні рослини у теплиці на присадибних ділянках орендованого домоволодіння.

Подробнее...

Результати роботи Лисичанської місцевої прокуратури з розгляду звернень громадян за 2020 рік

За минулий рік до Лисичанської місцевої прокуратури надійшло 210 звернень громадян та юридичних осіб.

У 2020 році понад 104 звернень з загальної кількості вирішено прокурорами з наданням заявникам мотивованих роз’яснень.

Прокурорами місцевої прокуратури приділяється особлива увага питанням вчасного, всебічного і повного розгляду звернень громадян як одному з пріоритетних напрямків діяльності прокуратури.

Подробнее...

Захист інтересів дітей, як пріоритет діяльності Лисичанської окружної прокуратури

Лисичанською окружною прокуратурою захисту інтересів дітей та протидії насильству постійно приділяється належна увага.

В окружній прокуратурі виконання функцій із захисту інтересів дітей та протидії насильству покладено на ювенальних прокурорів, якими вживаються заходи щодо належного процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях, де діти є потерпілими (свідками), або безпосередньо потрапили у конфлікт із законом, відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України та наказів Генерального прокурора.

Подробнее...

Стан розгляду запитів на інформацію в Лисичанській місцевій прокуратурі за 2020 рік та порядок їх подачі

Законом України «Про доступ до публічної інформації» визначено право кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом та інформації, що становить суспільний інтерес.

За минулий рік до місцевої прокуратури надійшов один запит на отримання публічної інформації в частині стану досудового розслідування у кримінальному провадженні. За результатами розгляду запиту у визначеному обсязі надано запитувану інформацію.

Подробнее...