У Лисичанську направлено клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності чергового учасника незаконного збройного формування

19 січня 2017 року Лисичанською місцевою прокуратурою до суду направлено клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності мешканця міста Лисичанська, підозрюваного у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.260 КК України (участь у діяльності не передбачених законом збройних формувань).

Встановлено, що у червні 2014 року місцевий мешканець на добровільній основі увійшов до лав структурного підрозділу не передбаченого законом збройного формування, діючого на території Луганської області, в тому числі й в місті Лисичанську, та брав участь у його діяльності: здійснював несення служби на блокпосту на ділянці автодороги «Лисичанськ-Бахмут», де здійснював контрольно-пропускний режим громадян та спостереження за прилеглою територією.

Зважаючи на те, що даний громадянин добровільно звернувся до УСБУ з повідомленням про свою участь у не передбаченому законом збройному формуванні, не був ні організатором ні керівником не передбаченого законом збройного формування, інших злочинів не вчиняв, відповідно до ч.6 ст.260 КК України, кримінальне провадження щодо нього може бути закрито судом, та звільнено його від кримінальної відповідальності.

Довідково: ч. 6 ст. 260 КК України передбачає звільнення від кримінальної відповідальності за цією статтею особи, яка перебувала в складі не передбачених законом збройних або воєнізованих формувань, за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно вийшла з такого формування і повідомила про його існування органи державної влади чи органи місцевого самоврядування.

Керівник Лисичанської місцевої прокуратури В.Лазуренко