Щодо зміни розміру грошової допомоги при народженні дитини

З 1 липня 2014 року, в рамках проведення Міністерством соціальної політики оптимізації соціального захисту сімей з дітьми, набрала чинності постанова Кабінету міністрів України № 208 від 25 червня 2014 року «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми». Основною новацією даного документу є фактичне скасування такого виду виплат, як допомога по догляду за дитиною після досягнення нею трирічного віку.

Замість цього, передбачається встановлення фіксованої суми виплати при народженні дитини — 41 тисяча 280 гривен. При цьому, сума не підлягає збільшенню після народження кожної наступної дитини. Крім того, родині виплачують одразу лише 10 тисяч 320 гривень, а решту батьки отримуватимуть впродовж наступних 3-х років (860 грн. на місяць). Необхідно звернути увагу й на те, що новий порядок буде стосуватися лише дітей, народжених після набрання ним чинності. Сім’ї, в яких діти народилися до 30 червня включно, отримають допомогу у попередньо визначеному розмірі (перша дитина — 30960 гривень, друга — 61920 гривень, третя — 123840 гривень).

Передбачається, що в разі, коли член родини, який отримує допомогу, вирішить вийти на роботу, виплати будуть тривати до досягнення дитиною трьох років, а час перебування члена сім’ї у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку буде зараховано в трудовий стаж.

Стажист на посаді прокурора прокуратури міста Лисичанська А. Тищенко