Соціальні виплати на дітей-інвалідів збільшено

Постановою Кабінету Міністрів України № 337 від 27 серпня 2014 р. внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми. Нова редакція даного нормативного акту стосується, перш за все, родин, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Відтепер, розмір державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів визначається окремо від розміру державної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування. Таким чином, сума виплат включає в себе не тільки розмір прожиткового мінімуму для дитини, над якою встановлено опіку чи піклування, а й розмір призначених пенсій, аліментів, стипендій чи державної допомоги. Завдяки цьому виплати на дитину-інваліда віком до 6 років збільшуються з 825 грн. до 3302 грн. на місяць, а з 6 до 18 років — з 1028 грн. до 4115 грн. на місяць.

Крім цього, обов’язковою умовою отримання допомоги на дитину-інваліда віком до 18 років, над якою встановлена опіка чи піклування, є наявність медичного висновку, виданого в передбаченому Міністерством охорони здоров’я порядку.

Старший прокурор прокуратури міста Лисичанська Т. Бушуєва