ОСББ та програма «Енергодім»

«Енергодім» — це програма Державної установи «Фонд Енергоефективності» для надання грантів для ОСББ з часткового відшкодування витрат на заходи з енергетичної ефективності у багатоквартирному будинку. Програма передбачає два пакети заходів: «А» та «Б». Вони відрізняються між собою обсягом робіт з енергетичної ефективності у будинку.

Узявши участь в програмі, ОСББ може отримати грант до 70% на певні типи робіт. Зокрема, на проведення енергетичного аудиту будинку, розробку проектно-кошторисної документації та сертифікацію енергетичної ефективності фонд буде відшкодовувати до 70% від вартості таких робіт.

Подробнее...

У Лисичанську продовжується впровадження проєкту «Добрі сусіди – одна країна»

 Сьогодні, 28 липня, в Лисичанській міській військово-цивільній адміністрації відбулось засідання круглого столу «Проблемні питання взаємодії ОСББ з ОМС (ВЦА) та виконавцями комунальних послуг у рамках реформ ЖКГ України за грантом «Добрі сусіди - одна країна» у рамках проєкту USAID «Демократичного врядування в Східній Україні».

У заході взяли участь заступник керівника Лисичанської міської ВЦА Олег Калінін, регіональний координатор у м. Лисичанську з питань локальної комунікації Юлія Самойлова, начальник житлового фонду управління житлово-комунального господарства Марина Євдошенко, представники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), ініціативних груп співвласників багатоквартирних будинків, управителі багатоквартирного житлового фонду та керівники комунальних підприємств міста.

Подробнее...

Увага! Стартує конкурс з підтримки громадських ініціатив «Мрієш? Дій!»

Погодьтеся, усі звершення завжди починаються із мрій. Команда проєкту «Добрі сусіди — одна країна» сприятиме втіленню соціальних, екологічних, патріотичних мрій активних громадян — мешканців 15 цільових міст ініціативи.

Гранти до 5 000 грн (надаються у негрошовій формі)! Цікаво? Тоді дій! Ми підтримаємо:

 • — толоки та інші заходи громадської активності, які спрямовані на благоустрій території;
 • — заходи та акції соціальної спрямованості, що надають допомогу вразливим групам населення;

  Подробнее...

  Способи управління житловим будинком

   На теперішній час чинне законодавство України передбачає, що управління багатоквартирним житловим будинком можуть здійснювати і його співвласники (безпосередньо або через статутні органи ОСББ), і професійний управитель, якого співвласники залучають на договірних засадах.

  Вибір форми управління повністю залежить від співвласників багатоквартирного будинку. Окремо зазначимо, що сама суть управління будинком та виконання пов’язаних з ним (управлінням) функцій не залежать від способу управління: усі функції потрібно виконувати за обох форм.

  Подробнее...

П’ять кроків створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку

 1. Об’єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках). Для створення об’єднання скликаються установчі збори.

Скликання установчих зборів здійснюється ініціативною групою, яка складається не менш як з трьох власників квартир або нежилих приміщень.

2. Для оповіщення співвласників та підрахунку необхідного кворуму на установчих зборах, ініціативній групі потрібно мати вичерпний список всіх співвласників (включаючи нежитлові приміщення) у багатоквартирному будинку.

Для отримання зазначеної інформації, ініціативній групі необхідно письмово звернутися до Лисичанського міського бюро технічної інвентаризації та Центра надання адміністративних послуг у м. Лисичанську з проханням надати актуальні на сьогодні данні про власників та співвласників житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.

Подробнее...

У Лисичанську розглянули питання креативного перетворення деяких громадських місць

Вчора, 19 серпня, у Лисичанській міській військово-цивільній адміністрації (діла — ВЦА) відбулась стратегічна сесія «Комунікаційна кампанія «Від ОСББ до креативного простора твого міста» у рамках реформ ЖКГ України за грантом «Добрі сусіди — одна країна», що реалізується проєктом USAID «Демократичне врядування в Східній Україні».

У заході взяли участь заступник керівника з питань безпеки та громадського порядку Лисичанської міської ВЦА Максим Черевко, спеціалістка із залучення громадськості Проєкту USAID DG East Activity Ніна Подколзіна, регіональний координатор у м. Лисичанську з питань локальної комунікації Юлія Самойлова, спеціаліст з урбаністики Володимир Скочко, дизайнер Олександр Шевченко, начальник управління житлово-комунального господарства Віталій Сахань, керівники структурних підрозділів Лисичанської міської ВЦА та комунальних підприємств міста.

Подробнее...

Вибір оптимальної форми управління багатоквартирним будинком

 Якісне управління багатоквартирним будинком та прибудинковими територіями напряму залежить від вибору оптимальної форми управління.

Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі — Закон) визначено три форми управління багатоквартирним будинком:

 • — Самостійне управління багатоквартирним будинком співвласниками.
 • — Управління багатоквартирним будинком управителем.
 • — Управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (далі — ОСББ).
 • Подробнее...