З вірою та надією у майбутнє!

 Сьогодні мова піде про мешканця нашої громади, на ім’я Олександр, який наприкінці жовтня у складі олімпійської збірної команди України взяв участь у Всесвітньому олімпійському чемпіонаті з боксу серед чоловіків у місті Белграді (Сербія).

Хто такий Олександр? У свій час він потрапив в неприємну історію — став учасником дорожньо-транспортної пригоди, та був притягнутий до кримінальної відповідальності. Йому було призначено покарання у виді позбавлення волі, але враховуючи те, що під час ДТП ніхто не постраждав, був призначений випробувальний термін на 1 рік. На Сашка були покладені певні обов’язки, одним з яких була заборона на виїзд за межі України. Зараз хлопець перебуває на обліку у Центрі пробації у м. Лисичанську.

Подробнее...

Інформаційно-просвітницькі заходи щодо запобігання домашньому насильству

 Учора, 6 грудня, в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», начальник Сєвєродонецького РВ № 2 Сергій Собчук та заступник керівника блоку превенції міського відділу поліції Сергій Бондаренко провели спільну зустріч з особами, засудженими до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Під час зустрічі присутнім роз’яснено положення норм законодавства про запобігання та протидію домашньому насильству. Окрім того, учасники дізналися про адміністративну та кримінальну відповідальність за скоєння домашнього насильства та спеціальні заходи впливу, які застосовуються до кривдників органами Національної поліції та судом.

Подробнее...

У міському відділі філії ДУ «Центрі пробації» пройшов захід в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції — привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Вчора, 7 грудня, на базі Лисичанського міського відділу (МВ) філії ДУ «Центр пробації» у Луганській області, дільничним офіцером поліції сектору превенції капітаном поліції Мариною Поляковою для суб’єктів, що перебувають на обліку міського відділу була проведена навчальна лекція, щодо протидії домашнього насильства.

Подробнее...

Самопізнання - шлях до успіху

Питання розвитку свідомості, зокрема, розуміння самого себе у юнацькому віці є досить важливим і вимагає практичного вирішення. Адже чимало підлітків на стадії формування особистості стикаються з питаннями: «Хто Я?», «Чого Я хочу?», «Яким мене бачать інші?» і часто не можуть знайти відповідь на ці питання.

Щоб допомогти неповнолітнім знайти та зрозуміти себе, підвищити та розвити психологічну культуру, розвити здібності до самопізнання та саморозуміння, розширити самоусвідомлення особистості, 28 січня, волонтером пробації Іриною Кохановською був проведений тренінг особистісного зростання для неповнолітніх суб’єктів пробації, що перебувають на обліку Лисичанського міського відділу.

Подробнее...

Відповідальність - крок до дорослості

Традицією стала плідна та тісна співпраця між Лисичанським міським відділом філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області та волонтером пробації Іриною Кохановською.

Так, 12 листопада на базі Лисичанського міського відділу волонтером пробації Іриною Кохановською був проведений виховний захід на тему: «Розширення відповідальності».

До заходу були залучені неповнолітні суб’єкти пробації, які перебувають на обліку відділу.

Подробнее...

Знайдемо шляхи подолання конфліктів разом

25 січня розпочалась співпраця Лисичанського міського відділу філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області з громадською організацією «Просвіта». В рамках проєкту «Школа волонтерів для дітей в конфлікті із законом», спільно з волонтерським загоном «Сова» інституту історії МВСПН історичного факультету «ЛНУ імені Тараса Шевченка» та при підтримці UNDP Ukraine/ПРООН в Україні Всеукраїнський громадський центр «Волонтер», керівником громадської організації «Просвіта» Катериною Ігнатенко, для неповнолітніх суб’єктів пробації було організовано психологічний тренінг на тему «Причини виникнення конфліктів та стратегії поведінки в конфліктах».

Цей тренінг дав неповнолітнім можливість для особистого розвитку, розвитку навичок переговорів, комунікації. Адже буває дуже важко залишатись незалежною, неупередженою стороною та не вдягати «капелюх судді», адже сторони мають самостійно напрацювати можливі шляхи вирішення конфлікту, а наша роль — допомогти їм у цьому.

Подробнее...

Волонтери пробації

Одним з чинників, які здійснюють негативний вплив на розвиток нашого суспільства і держави, нині є високий рівень злочинності. Це негативно впливає на безпеку людей, їх життєдіяльність, нормальні відносини в родинах та суспільстві, сталість моральних правил співжиття.

Для вирішення частини цих проблемних моментів та повернення до нормального законослухняного життя в суспільстві осіб, які вчинили правопорушення, в Україні у 2015 році створено систему пробації.

Уповноважені органи пробації працюють з такими категоріями громадян, як:

  • — обвинувачені, стосовно яких органом пробації готується досудова доповідь;
  • — особи, засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт;
  • — особи, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт;

    Подробнее...

«Килимок»

Вчора, 28 грудня, на базі Лисичанського міського відділу філії ДУ «Центр пробації» у Луганській області психолог Надія Кавітова для підоблікових Лисичанського міського відділу організувала перегляд документального фільму «Килимок».

Картина входить до колекції документальних фільмів про права людини кіноклубу «DOCUDAYS. UA». У фільмі йдеться про заборону катувань та інші форми жорсткого поводження чи покарання. Стрічка базується на реальних подіях, які відбуваються в Харкові. Мова йде про звичайну людину, життя якої змінюється за один день і назад вороття вже немає. На прикладі головного героя фільму були розглянуті деякі статті Конвенції прав людини щодо жорстокого поводження і катувань.

Подробнее...

Скажи «НІ» агресивній поведінці!

Під таким гаслом, сьогодні, 22 вересня, на базі Лисичанського міського відділу філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області для клієнтів на пробації пройшов психологічний тренінг. Захід відбувся завдяки підтримці ПРООН та громадської організації «ЗБУДУЙ СЕБЕ САМ». Тренінг провела волонтер пробації Ірина Кохановська.

До заходу були залучені суб’єкти пробації, у яких після проведення оцінки ризику була виявлена криміногенна потреба «Контроль над поведінкою та мисленням».

Подробнее...

«Діти за гратамии»

 Як це - перебувати по той бік колючого дроту? Хто може допомогти і чи є в цьому сенс? За які ж злочини опиняються за ґратами у 14-17 років? Більшість – за дрібні крадіжки: металобрухт, алюмінієвий бак, будівельний інструмент, мобільні телефони, комп’ютерна техніка, 200 гривень.

Так, 10 грудня у Лисичанському міському відділу філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області штатним психологом Надією Кавітовою для неповнолітніх підоблікових було організовано перегляд документального фільму «Діти за гратами» з колекції документальних фільмів про права людини кіноклубу «DOCUDAYS. UA»

Подробнее...

Працюємо разом задля спільної справи!

Державна установа «Центр пробації» поліпшує матеріально-технічне забезпечення працівників органів пробації на регіональному рівні. У межах бюджетних видатків було закуплено 150 багатофункціональних пристроїв.

Так, 18 серпня, Лисичанський відділ пробації отримав 2 багатофункціональні пристрої, які покращать технічні умови персоналу пробації для роботи з Реєстром засуджених та осіб, узятих під варту.

Подробнее...