Пробація - майбутнє пенітенціарної служби

В лютому 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про пробацію", який вступив в дію 27 серпня цього ж року, де на державному рівні визначено концептуально нові підходи у роботі із засудженими. Головною метою пробації в Україні є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

Ухвалення цього Закону передбачає зменшення чисельності осіб, які засуджені до покарань у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний термін. Буде поширено практику застосування судами покарань, альтернативних позбавленню волі, а також зменшення державних витрат на установи виконання покарань.

У Законі врахована європейська практика залучення до роботи з суб’єктами пробації волонтерів, а також міжнародний досвід у сфері кримінального судочинства, виконання покарань і соціальної роботи з особами, що скоїли злочини.

Створення і запровадження діяльності органу пробації, є неабиякою потребою Української держави на її етапі державотворення, це значний крок до реформування пенітенціарної служби в Україні, впровадження європейських стандартів у роботі із засудженими.

Інспектор Лисичанського МВ КВІ в Луганській області капітан внутрішньої служби Шаммієва Н.В.