Просвітницько-профілактичну програму "СХОДИНКИ" з неповнолітніми засудженими завершено!

В останні десятиліття проблеми, пов’язані зі здоров’ям сучасної людини, надзвичайно загострилися, зокрема поширення ВІЛ-інфекції у світі набуло масштабу епідемія. Кількість людей, які живуть із ВІЛ, постійно зростає, особливо в Східній і центральній Азії, Центральній Європі. Надзвичайно швидкими темпами поширюється ВІЛ і в Україні, особливо серед вікової категорії від 15 до 25 років.

Принципами різкого поширення епідемії ВІЛ/СНІДу є складне економічне становище нашої держави, низькій рівень доходів громадян, недостатньо високий рівень усвідомлення громадянами дбайливого ставлення до власного здоров’я, неузгодженість дій організацій і установ, чия діяльність пов’язана з профілактикою ВІЛ/СНІДу, безсистемність та поодинокість профілактичних заходів у навчальних закладах, недостатня кількість просвітницько-профілактичних програм, спрямованих на первинну та вторинну профілактику. Програма «СХОДИНКИ» є саме тою програмою яка допоможе не лише проінформувати підлітків про різноманітні аспекти здорового способу життя, але й сприяє зміні їхнього уявлення про здоров’я, формування важливих життєвих цінностей, вміння приймати відповідальні рішення, допоможе оцінити власні ризики щодо інфікування ВІЛ, а також змінити своє ставлення до людей, які живуть з ВІЛ.

Програма «СХОДИНКИ» складалась з десяти тематичних занять. Кожне заняття складалось із змістовних інформаційних блоків та практичних вправ. Дана програма тривала протягом трьох місяців. На останньому занятті неповнолітні засуджені отримали подарунки у вигляді шкільного приладдя, які надала міська організація «Червоного Хреста» України.

Ми сподіваємося, що після проходження цієї програми неповнолітні засуджені зроблять для себе певні висновки, повернуться до законослухняного та здорового способу життя.

Інспектор Лисичанського МВ КВІ капітан внутрішньої служби Шаммієва Н.В.