Роль соціально-виховної роботи у виправленні засуджених

Одним із основних засобів виправлення та ресоціалізації засуджених є соціально-виховна робота. У свою чергу соціально-виховна робота визначена як діяльність персоналу служби пробації, яка спрямована на формування та закріплення в засуджених прагнення до заняття суспільно-корисною діяльністю, дотримання вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівнів.

Так, протягом 2017 року в Лисичанському міському відділі з питань пробації заплановано провести 21 виховний захід спільно з працівниками Лисичанського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ) Лисичанської міської ради, сектором Лисичанського відділу поліції ГУНП, Лисичанської служби у справах дітей Лисичанської міської ради.

27 лютого 2017 року на базі Лисичанського ЦСССДМ була проведена лекція за темою «Життєві цінності». На лекцію були запрошені засуджені молодіжного віку, які перебувають на обліку в Лисичанському міському відділі з питань пробації. Кожен із присутніх мав можливість висловити свою власну думку по даній темі, пройти тест «Життєві цінності для мене» та наприкінці лекції отримати методичну брошуру.

Основною нашою метою є виправлення та перевихованя наших засуджених, щоб після закінчення іспитового строку вони стали гідними членами суспільства; сприяння формуванню у засуджених політичної свідомості та розширенню їхнього світогляду; виховування почуття поваги до закону і людини та усвідомлення свого місця в суспільстві.

Старший інспектор Лисичанського міського відділу з питань пробації майор внутрішньої служби Шаммієва Н.В.