Працевлаштування, як необхідний момент самореалізації

25 березня у Лисичанському міському центрі зайнятості спільно з працівниками Лисичанського міського відділу філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області для суб’єктів пробації було організовано та проведено заняття на тему: «Працевлаштування, як необхідний момент самореалізації».

Метою даного заходу було ознайомити осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, з проблемними аспектами в галузі працевлаштування та зайнятості; поглибити знання про процес працевлаштування як необхідний момент самореалізації; сформувати навички реалізації їх можливостей щодо професійного зростання: ознайомити з механізмами подолання певних страхів у суб’єктів пробації на початку пошуку роботи.

Захід відвідали вісім суб’єктів пробації, які активно приймали участь у занятті, ставили питання, які для них були актуальні, щиро ділилися своїми життєвими історіями та обставинами, обговорювали шляхи подолання труднощів, які виникають під час пошуку роботи. Начальник відділу взаємодії з роботодавцями Ольга Бай надала перелік вакансій у м. Лисичанську.

Присутнім нагадали, що пробація — це не спосіб уникнення покарання за вчинений злочин, а більш перспективна і логічна схема відшкодування збитків, завданих правопорушниками, контролю за їх поведінкою, можливостей змінити їх життя та уникнути повторних злочинів. Це більш перспективна та логічна схема виконання покарання, поєднана з допомогою, підтримкою, мотивацією порушника до змін без вилучення його із суспільства.

Працевлаштування є необхідним моментом самореалізації, який допоможе підвищити грошове забезпечення суб’єктів пробації, соціальні гарантії, їхню впевненість у стабільному майбутньому, а також змінити ставлення суспільства до цієї категорії осіб. Працевлаштування клієнтів пробації має велике значення для суспільства та сприяє зниженню кількості скоєних повторних злочинів і відповідно — зменшенню загальної кількості злочинів у країні. Таким чином, ми досягнемо важливої мети: формування безпечного суспільства, у якому кожен з нас живе.

Для тих, хто мав певні сумніви та боявся зробити перший крок, була наведена цитата американського письменника Тіма Ферріса, який у своїй книзі «4-х годинний робочий тиждень» зазначив так: «Якщо ви біжите за своєю мрією і падаєте обличчям вниз, то яким буде найгірший сценарій того, скільки часу вам знадобиться на відновлення? Ймовірно, відповіддю буде менший час, ніж ви очікували. Наскільки складно буде в дійсності знайти іншу роботу? У ваших силах буде отримати бажаний результат через кілька місяців. Чи справді страх декількох важких місяців достатній для того, щоб ви залишалися в посередньому положенні на невизначений термін?».

Проведений захід дав позитивний результат: двоє із восьми суб’єктів пробації, які взяли у ньому участь, заповнили відповідні документи, для отримання статусу безробітного.

Лисичанський МВ філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області