«Великдень всіх на гостину просить!»

Під такою назвою, вчора, 25 квітня, у Лисичанському міському відділі філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області спільно з представниками релігійної організації «Церква Ісуса Христа християн віри євангельської» для неповнолітніх суб’єктів пробації був організований та проведений виховний захід.

Метою заходу було розширення і поглиблення знань юнаків про історію найдавнішого церковного свята, про традиції нашого народу щодо святкування Пасхи, а також виховування любові та поваги до нашого народу, його традицій, минулого і сучасного.

У заході взяли участь 2 неповнолітні суб’єкти пробації, які активно брали участь у бесіді, уважно слухали, відповідали на поставленні питання.

Кожен учасник отримав смачний подарунок у вигляді паски, а корисний — мило, з нагоди святкування Чистого четверга.

Пастор Миколай розповів присутнім про історію походження свята та назви, як відбувається підготовка до свята, українські великодні звичаї, найцікавіші прикмети Великодня, а також незвичайні традиції святкування у різних країнах світу (Франція, Бельгія, Фінляндія, Данія, Німеччина, Австрія, Угорщина, Чехія, Іспанія, Швеція).

Наприкінці виховного заходу пастор Миколай зазначив: «Великдень! Сама назва вказує на те, що це не звичайний, а великий день. Величне свято, яке споконвіку символізувало перемогу над силами темряви і зла, уособлювало примирення і прощення. Воно нагадує нам про любов і милосердя, страждання і біль, одвічні людські цінності. Святий Афанасій Великий казав: „Прославляймо в серцях своїх Спасителя нашого Ісуса Христа, який подолав смерть і всім дарував нетлінну обітницю воскресіння“. Таким чином, воскресіння Ісуса Христа дає нам змогу перемогти духовну смерть і жити новим повноцінним життям. Тому слід докласти якомога більше зусиль, щоб наше життя було наповнено значним сенсом, любов’ю та повагою. Кожному слід примиритися з близькими, відкрити свою душу вогником добра та милосердя».

Лисичанський міський відділ філії ДУ «Центр пробації» в Луганській області