Зміни в законодавстві, що стосуються добровільно застрахованих осіб в системі державного соціального страхування України

Лисичанська міська виконавча дирекція ЛОВ ФСС з ТВП повідомляє, що згідно із прийняттям Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р. № 909, внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010р. № 2464, з 1 січня 2016 року втратили чинність абзац 2 та 4 частини першої статті 10, а саме: з числа платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску виключені фізичні особи-підприємці, у т. ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування, і члени їх сімей, які беруть участь в проведенні ними підприємницькій діяльності, а також особи, які забезпечують себе роботою самостійно — займаються незалежною підприємницькою діяльністю, а саме: науковою, літературною, артистичною, художньою, просвітницькою, викладацькою, а також медичною, юридичною практикою або особи, які проводять релігійну (мессіонерську) діяльність і отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найнятими працівниками.

Тобто з 01.01.2016р. зазначені особи втратили право на отримання допомоги за рахунок коштів Фонду як добровільно застраховані особи.

Що стосується матеріального забезпечення добровільно застрахованих осіб по страхових випадках, які настали до 31.12.2015 р. включно, то згідно законодавства, яке діяло на момент настання страхового випадку, допомога виплачуватиметься у повному обсязі.

Директор Лисичанської міської ВД ЛОВ ФСС з ТВП В.В. Масуліс