• Лисичанське міське управління
 • Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області
 • Адреса: вул. Карла Маркса 133-а, м.Лисичанськ, Луганська область, 93100
 • Телефон: 7-19-54, 7–56-03
 • Е-mаіl: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
 • Начальник Лисичанського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області Шпень Геннадій Григорович
 

Епізоотична ситуація щодо високопатогенного грипу птиці ускладнюється

В Україні захворювання на високопатогенний грип птиці було зареєстровано 04.12.2020 в селі Кандибине, Новоодеського р-ну Миколаївської обл.

До високопатогенного грипу птиці сприйнятливі як домашні, так і дикі перелітні птахи. Розповсюдження захворювання завдає значної економічної шкоди як виробникам, так і державі через заборону експорту продукції птахівництва.

Подробнее...

Увага, гриби! Отруєння грибами небезпечне для життя

Страви з грибів традиційний продукт у раціоні мешканців багатьох регіонів України. Але ці дарунки лісу є небезпечним продуктом харчування, який може призвести до отруєння, а іноді — смерті.

Отруєння організму викликають алкалоїди та сполучення важких металів, що містяться в грибах. Кожного року з настанням грибного сезону, як правило створюється неблагополучна епідемічна ситуація щодо отруєння грибами.

Подробнее...

Увага, гриби! Отруєння грибами небезпечне для життя

В Україні розпочався грибний сезон. Аналіз випадків отруєнь грибами в Україні свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж швидкісних трас. Адже бліда поганка у багатьох регіонах просто не росте, наприклад, на півдні, проте основні масові отруєння реєструють саме там.

Подробнее...

Знищуйте амброзію полинолисту!

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області інформує, що з початком відновлення вегетаційного періоду рослин розпочав свій розвиток і вегетацію карантинний бур’ян — амброзія полинолиста. Зважаючи на велику шкідливість амброзії полинолистої, як для сільського господарства, так і для здоров’я людини, боротьба з нею є важливою і першочерговою необхідністю усіх землекористувачів та небайдужих людей.

Під час цвітіння кожна рослина амброзії утворює мільярди пилкових зерен (пилок), які переносяться вітром на великі відстані, викликаючи у чутливих людей захворювання поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити.

Подробнее...

Щодо обов'язкової ідентифікації і реєстрації сільськогосподарських тварин

Станом на 01.09.2019 на підконтрольній Головному управлінню Держпродспоживслужби в Луганський області території утримується близько 10800 голів неідентифікованого поголів’я дрібної рогатої худоби, що створює перешкоди в забезпеченні державними установами ветеринарної медицини ефективних протиепізоотичних заходів, не дає можливості здійснювати належний контроль за рухом поголів’я і створює значні ризики для стабільності епізоотичної ситуації на підконтрольній території.

Подробнее...

На час карантину Уряд запроваджує державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість і товари протиепідемічного призначення

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», якою тимчасово запроваджується державне регулювання цін на товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних цін у разі їх збільшення.

Держпродспоживслужбою підготовлено відповіді на найбільш поширені запитання від суб’єктів господарювання і громадян щодо процедури декларування цін.

Коли Постанова набирає чинності та протягом якого періоду часу діятиме?

Подробнее...

Обережно, ботулізм!

Ботулізм відноситься до найбільш важких харчових отруєнь, які супроводжуються високою летальністю.

Збудник ботулізму ‒ це спорообразующий мікроорганізм, який набув значного поширення в природі. Його виявляють у ґрунті, фруктах і овочах, рибі, в екскрементах теплокровних тварин. Небезпечний продукт життєдіяльності мікроба ‒ токсин. За своєю біологічною активністю ботулінічний токсин перевершує всі відомі токсини інших мікроорганізмів.

Подробнее...

Щодо попередження масового отруєння бджіл та вимог діючого законодавства в галузі бджільництва

 Ветеринарно-санітарні вимоги, обов’язкові для виконання в галузі бджільництва

1. Реєстрація пасіки за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи відповідно до Порядку реєстрації пасік, затвердженому наказом Міністерства аграрної політики України від 20.09.2000 № 184/82.

2. На пасіку повинен бути оформлений Ветеринарно-санітарний паспорт, відповідно до вказаного Порядку, який видається державною установою ветеринарної медицини після обстеження пасіки. Ветеринарно-санітарний паспорт є офіційним документом, який слід пред’являти для отримання ветеринарного свідоцтва або довідки.

Подробнее...

До відома операторів ринку харчових продуктів

З метою проведення роз’яснювальної роботи та підвищення рівня обізнаності про особливості впровадження системи НАССР в Україні фахівці проекту ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні», Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів разом зі спеціалістами платформи масових відкритих онлайн-курсів «Prometheus» розробили безкоштовний навчальний курс «Безпечність харчових продуктів: сучасне законодавство, сумлінний виробник, відповідальний споживач».

Подробнее...

Щодо оформлення санітарних паспортів на транспортні засоби, що використовуються для перевезення харчових продуктів

Управління державного контролю за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області в межах своєї компетенції інформує:

Відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та їх споживачами регулює Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Статтями 43 та 44 зазначеного Закону встановлені гігієнічні вимоги до рухомих та/або тимчасових потужностей та до транспортних засобів, призначених для торгівлі та транспортних засобів для перевезення харчових продуктів. Оформлення санітарних паспортів на транспортні засоби Законом не передбачено.

Подробнее...

Комплексний план невідкладних спеціальних заходів щодо виявлення, локалізації та ліквідації карантинного бур'яну амброзії полинолистої на території Луганської області в 2018-2020рр.

   Нагадуємо, що рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуації від 12.12.2017, протокол №30, затверджено «Комплексний план невідкладних спеціальних заходів щодо виявлення, локалізації та ліквідації карантинного бур'яну амброзії полинолистої на території Луганської області в 2018-2020рр.» 
     Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області

Еще статьи...

 1. Рішення №3 від 15.02.2019 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лисичанській міській раді
 2. Рішення №1, 2 від 11.02.2019 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лисичанській міській раді
 3. Ще раз про проведення державної реєстрації потужностей
 4. Щодо попередження масового отруєння бджіл та вимог діючого законодавства в галузі бджільництва
 5. Свята тривають: профілактика харчових отруєнь!
 6. Ротавірусна інфекція: симптоми та профілактика!
 7. Обережно - Африкаська чума свиней!
 8. Рішення №17 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лисичанській міській раді
 9. Рішення №16 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лисичанській міській раді
 10. Рішення №15 засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Лисичанській міській раді