"Як діяти при виникненні надзвичайної ситуації, як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів" та ще багато інших питань розглядали на лекції у Лисичанському багатопрофільному ліцеї

Надзвичайні ситуації, пожежі, нещасні випадки на воді, випадкові та навмисні пошкодження, аварії, травмування в побуті тощо щорічно забирають життя десятків тисяч людей, і немала частина з них — діти.

Основною причиною такого загрозливого становища є незнання чи нехтування елементарними правилами безпеки, недостатня iнформованiсть щодо поведінки у разі виникнення надзвичайних ситуацій, вiдсутнiсть практичних навичок самодопомоги.

Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Отже, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації — одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні перед викладачами та рятувальниками.

З метою набуття у підростаючого покоління навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров’я і життя людей в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, залучення дітей до масово-роз’яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності в усіх навчальних закладах м. Лисичанська розпочалося проведення «Тижнів безпеки життєдіяльності».

Так з 21 по 25 березня в Лисичанському багатопрофільному ліцеї проводиться даний Тиждень, девізом якого став вислів Публіція Сіра «Швидше всього наздоганяє та небезпека, яку зневажають».

В рамках Тижня безпеки життєдіяльності до ліцею були запрошені гості: провідний спеціаліст Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області Олександр Панін, головний фахівець відділу ЦЗ Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області Оксана Гриценко, водій-сапер групи піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України у Луганській області Олексій Соколов, тренер з навчання надання першої допомоги та протимінної безпеки Петро Костиря. Спеціалісти провели лекцію, в якій розповіли про заходи ЦЗ під час виникнення НС, дії при виявленні вибухонебезпечних предметів, нагадали про важливість дотримання правил пожежної безпеки та навели статистику пожеж і виявлених вибухонебезпечних предметів у місті та області.

Загалом, підсумовуючи результати проведення лекції, можна з певністю констатувати, що питання безпеки життєдіяльності підростаючого покоління в житті сучасного суспільства посідає особливе місце, адже саме від таких знань та вмінь залежить їх майбутнє — щасливе та безпечне.

Головний фахівець відділу ЦЗ Лисичанського міського управління ГУ ДСНС України у Луганській області Гриценко О.Л.

Педагог-організатор Лисичанського багатопрофільного ліцею Ляскевіч І.Д.