Лисичанською місцевою прокуратурою перевірено Лисичанську обласну психіатричну лікарню

Відповідно до ст. 121 Конституції України та ст.2 Закону України «Про прокуратуру» на органи прокуратури покладено функцію нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

В рамках наданих законом повноважень, Лисичанською місцевою прокуратурою проведено перевірку додержання вимог Закону України «Про психіатричну допомогу» при наданні психіатричної допомоги у примусовому порядку Лисичанською обласною психіатричною лікарнею, у тому числі забезпечення режимних вимог, охорони, умов тримання та лікування.

В порушення вимог ст.19 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» в частині повноцінного харчування, перевіркою встановлено не виконання натуральних норм харчування стаціонарних хворих за 12 місяців 2015 року, а саме: замість харчування, яке повинне складатися із збалансованого вмісту білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мікроелементів, переважає надання пацієнтам більш дешевих, низькокалорійних продуктів, позбавлених необхідних споживних якостей.

За вказаними порушеннями чинного законодавства до ЛОПЛ внесено вказівку щодо усунення виявлених порушень.

Прокурор місцевої прокуратури Н. Хмеленко