Щодо виплати житлових субсидій готівкою

Урядом удосконалено систему виплати громадянам-споживачам житлово-комунальних послуг житлових субсидій.

Відповідно до прийнятої постанови Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», з березня 2019 року запроваджується надання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі, тобто субсидія виплачуватиметься грошима безпосередньо громадянам.

Застосовується цей механізм до одержувачів, яким субсидія призначена на поточний опалювальний період з жовтня-грудня 2018 року.

Отже, кожний одержувач субсидії, якому вона була призначена з 2018 року, отримає житлову субсидію за лютий 2019 року готівкою.

Виплата житлових субсидій у готівковій формі буде здійснюватися пенсіонерам Пенсійним фондом України разом з пенсією (доставка/виплата субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок).

Особи, які не одержують пенсію, зможуть отримати готівкові кошти у відділенні АТ «Ощадбанк» шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ (для цього необхідно після 12 березня 2019 року звернутись до будь-якого відділення банку з паспортом та ідентифікаційним номером) або шляхом зарахування на поточні рахунки, відкриті в АТ «Ощадбанк».

Відповідно, у квітні прийдуть гроші для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні — за квітень.

Житлова субсидія — це державна допомога на оплату житлово-комунальних послуг. Громадяни, яким субсидія надається у грошовій формі, в тому числі готівкою зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії перерахованої підприємствам-надавачам комунальних послуг або виплаченої їм готівкою.

Отримавши субсидію готівкою домогосподарство має самостійно розрахуватися з підприємствами-надавачами за спожиті комунальні послуги.

Якщо станом на травень 2019 року у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.), житлова субсидія на наступний сезон не призначатиметься.

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради