Вуличній торгівлі - НІ!

 Шановні споживачі! Купівля товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають вимогам, у будь-який час може обернутись лихом для вас, ваших рідних і друзів.

Самовільне встановлення місць торгівлі на пішохідних доріжках, зелених зонах та інших місцях є порушенням Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 №2807 – IV, за яке передбачена відповідальність за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу.

Єдиний правильний спосіб боротьби – це не купувати продукти харчування та інші товари в місцях стихійної торгівлі. Необхідно, щоб усі мешканці нашого міста налаштувались на боротьбу з цим злом.

Подробнее...

Які права споживача при придбанні продукції?

 Відділ споживчого ринку Лисичанської міської ВЦА нагадує які права має споживач під час придбання товарів, а саме:

Відповідно до статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Подробнее...

Щодо торгівлі новорічними ялинками

Сьогодні, 10 грудня, на території Лисичанської міської територіальної громади розпочалася передноворічна торгівля хвойними деревами, яка триватиме до 31 грудня поточного року включно.

З метою задоволення попиту населення у новорічних ялинках та впорядкування передноворічної виїзної торгівлі, розпорядженням керівника Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації від 03.12.2021 № 1424 було визначено місця для здійснення передноворічної торгівлі хвойними деревами. Згідно з розпорядженням, для продажу ялинок перед новорічними святами, крім ринків визначено додатково 18 місць у різних мікрорайонах громади, враховуючи приєднанні території.

Подробнее...

Стихійна торгівля — СТОП!

 Сьогодні, 20 січня, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації спільно зі співробітниками ВП № 3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області проведено рейд з ліквідації стихійної торгівлі у м. Лисичанську за адресами: вул. ім. В. Сосюри (територія прилегла до ринку ДП «Лисичанський ринок»), вул. ім.. Г. Сковороди, 116, пр. Перемоги (територія прилегла до ринку «Джамілі») та в районі будинку № 94.

За результатами проведеного рейду на порушників складено 3 протоколи за ст. 152 КУпАП «Порушення Правил благоустрою».

Подробнее...

Проведено консультації з питань захисту прав споживачів на ринку ДП «Лисичанський ринок»

Учора, 7 грудня, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації разом зі спеціалістами управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області, на ринку ДП «Лисичанський ринок» проведено захід з питань дотримання норм Закону України «Про захист прав споживачів» та реалізації першого етапу Стратегії популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава».

Подробнее...

Відділ споживчого ринку закликає бути пильними при виборі виконавця робіт (надання послуг)

Останнім часом до відділу споживчого ринку звертаються ображені споживачі зі скаргами на підприємців, з якими вони уклали договір на виконання робіт з утеплення житлових приміщень. Часто споживачі знаходять потенційних виконавців робіт через оголошення в Інтернеті або газеті. Після того, як споживач укладає договір та сплачує певну суму коштів, виконавець робіт взагалі зникає.

Для того, щоб споживачу не потрапити в халепу та отримати задоволення від результатів роботи, яку він оплатив надаємо декілька порад.

При виборі виконавця робіт ознайомтесь із відгуками попередніх замовників.

Подробнее...

Триває робота з припинення незаконної торгівлі

 Сьогодні, 2 грудня, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації спільно зі співробітниками ВП №3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області проведено черговий рейд з ліквідації стихійної торгівлі по вул. ім. В.Сосюри в районі ринку ДП «Лисичанський ринок».

За результатами проведеного рейду складено 7 протоколів на осіб, які незаконно здійснювали торгівлю продовольчими товарами у невстановлених місцях, за статтею 152 КУпАП «Порушення Правил благоустрою».

Подробнее...

Продовжується робота по ліквідації стихійної торгівлі хвойними деревами

 Протягом тижня спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації спільно зі співробітниками ВП № 3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області проводилися рейди з ліквідації осередків стихійної торгівлі новорічними. Окрім того, під час рейдів здійснювалася перевірка наявності у продавців хвої документів, що засвідчують її законну вирубку та придбання.

Подробнее...

«Віконні шахраї», або безкоштовний сир буває тільки в мишоловці

 Останнім часом до Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації надходить багато звернень від мешканців м.м. Лисичанськ, Сєвєродонецьк та Привілля щодо невиконання підприємцями договорів про надання послуг з встановлення металопластикових конструкцій, утеплення приміщень тощо. Підприємці-шахраї пропонують спокусливі знижки та пільги для пенсіонерів та малозабезпечених верств населення.

Для того, щоб не стати жертвами «віконних злодіїв», вберегти себе та своє майно, будьте уважні та обережні, а також звертайте увагу на такі моменти:

  • 1. Якщо ви вирішили встановити металопластикові вікна або двері, звертайтеся лише до перевірених компаній, які працюють на ринку як мінімум 3-5 років.

    Подробнее...

Продовжується робота з ліквідації стихійної торгівлі

 Учора, 15 грудня, проведено черговий рейд з ліквідації стихійної торгівлі на території Лисичанської міської територіальної громади спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації разом зі співробітниками відділу поліції № 3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області.

В ході рейду виявлено двох порушників, які самовільно встановили торговельні лотки, та складено на них адміністративні протоколи за порушення статті 152 КУпАП та пункту 5 частини 1 статті 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Подробнее...

Триває робота з контролю за дотриманням протиепідемічних вимог на об’єктах торгівлі в Лисичанській територіальній громаді

Сьогодні, 23 листопада, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації проведено моніторингове обстеження з метою контролю за дотриманням протиепідемічних заходів на об’єктах продовольчої та непродовольчої торгівлі в населених пунктах Малорязанцеве, Вовчоярівка, с. Лисичанський.

Подробнее...