Проведено черговий рейд з ліквідації стихійної торгівлі

 Сьогодні, 17 лютого, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації спільно зі співробітниками ВП №3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області проведено черговий рейд з ліквідації стихійної торгівлі на території Лисичанської міської територіальної громади.

Під час рейду на порушників складено 2 адміністративних протоколи за статтею 152 КУпАП «Порушення Правил благоустрою».

Подробнее...

Тривають моніторингові обстеження за дотриманням вимог протиепідемічних заходів суб'єктами господарювання

 На території міста продовжує працювати спільна моніторингова група у складі спеціалістів відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації та ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області, яка перевіряє дотримання протиепідемічних заходів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, в закладах роздрібної торгівлі.

Так, сьогодні, 11 лютого, перевірено 15 об'єктів роздрібної торгівлі. Проведення протиепідемічних заходів здійснюється відповідно до постанови Головного державного санітарного лікаря України № 17, в якій є чіткий перелік вимог до роботи об'єктів торгівлі.

Подробнее...

Які права споживача при придбанні продукції?

 Відділ споживчого ринку Лисичанської міської ВЦА нагадує які права має споживач під час придбання товарів, а саме:

Відповідно до статті 9 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Подробнее...

Продовжуються рейди з ліквідації стихійної торгівлі

Сьогодні, 10 лютого, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації та співробітником ВП №3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області здійснено черговий рейд по боротьбі зі стихійною торгівлею.

Цього разу було проінспектувано територію, прилеглу до ринку ДП «Лисичанський ринок» по вул. ім. В.Сосюри та вул. Гетьманській, де свою діяльність розгорнули одразу кілька торгових точок з продажу овочів, фруктів та непродовольчих товарів.

Подробнее...

Стихійна торгівля — СТОП!

 Сьогодні, 20 січня, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації спільно зі співробітниками ВП № 3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області проведено рейд з ліквідації стихійної торгівлі у м. Лисичанську за адресами: вул. ім. В. Сосюри (територія прилегла до ринку ДП «Лисичанський ринок»), вул. ім.. Г. Сковороди, 116, пр. Перемоги (територія прилегла до ринку «Джамілі») та в районі будинку № 94.

За результатами проведеного рейду на порушників складено 3 протоколи за ст. 152 КУпАП «Порушення Правил благоустрою».

Подробнее...

Чи обов’язково суб’єкт господарювання повинен видати, без нагадування споживачем, розрахунковий документ?

 Відповідно до ч. 11 ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів», під час продажу товару продавець зобов'язаний видати споживачеві розрахунковий документ встановленої форми, що засвідчує факт купівлі, з позначкою про дату продажу.

Така норма передбачена і правилами торгівлі, як продовольчими товарами, так і непродовольчими.

Подробнее...

Відділ споживчого ринку закликає бути пильними при виборі виконавця робіт (надання послуг)

Останнім часом до відділу споживчого ринку звертаються ображені споживачі зі скаргами на підприємців, з якими вони уклали договір на виконання робіт з утеплення житлових приміщень. Часто споживачі знаходять потенційних виконавців робіт через оголошення в Інтернеті або газеті. Після того, як споживач укладає договір та сплачує певну суму коштів, виконавець робіт взагалі зникає.

Для того, щоб споживачу не потрапити в халепу та отримати задоволення від результатів роботи, яку він оплатив надаємо декілька порад.

При виборі виконавця робіт ознайомтесь із відгуками попередніх замовників.

Подробнее...

Продовжуються рейди з ліквідації стихійної торгівлі

 Вчора, 2 лютого, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації разом зі співробітником відділу поліції №3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області проведено черговий рейд з питання ліквідації стихійної торгівлі на території Лисичанської міської територіальної громади.

Під час рейду складено 4 адміністративних протоколи за статтею 152 КУпАП на осіб, які порушили пункт 5 частини першої статті 16 «Обмеження при використанні об’єктів благоустрою» Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та самовільно встановили торговельні лотки.

Подробнее...

Продовжується робота по ліквідації стихійної торгівлі хвойними деревами

 Протягом тижня спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації спільно зі співробітниками ВП № 3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області проводилися рейди з ліквідації осередків стихійної торгівлі новорічними. Окрім того, під час рейдів здійснювалася перевірка наявності у продавців хвої документів, що засвідчують її законну вирубку та придбання.

Подробнее...

Вуличній торгівлі - НІ!

 Шановні споживачі! Купівля товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають вимогам, у будь-який час може обернутись лихом для вас, ваших рідних і друзів.

Самовільне встановлення місць торгівлі на пішохідних доріжках, зелених зонах та інших місцях є порушенням Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 №2807 – IV, за яке передбачена відповідальність за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу.

Єдиний правильний спосіб боротьби – це не купувати продукти харчування та інші товари в місцях стихійної торгівлі. Необхідно, щоб усі мешканці нашого міста налаштувались на боротьбу з цим злом.

Подробнее...

Продовжується робота з ліквідації стихійної торгівлі

 Учора, 15 грудня, проведено черговий рейд з ліквідації стихійної торгівлі на території Лисичанської міської територіальної громади спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації разом зі співробітниками відділу поліції № 3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області.

В ході рейду виявлено двох порушників, які самовільно встановили торговельні лотки, та складено на них адміністративні протоколи за порушення статті 152 КУпАП та пункту 5 частини 1 статті 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

Подробнее...