plan-zahodiv-bezbarБезбар’єрність — це не тільки доступ до фізичних об’єктів. Це значно ширше поняття, яке включає в себе не лише різні сфери діяльності, але і категорії мислення та взаємодії з іншими людьми, як рівними.

Безбар’єрність як складова забезпечення прав осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення

 За офіційними даними, в Україні понад 6% населення – люди з інвалідністю. У всьому світі прагнуть, щоб ця категорія громадян не зазнавала дискримінації.

Забезпечення реалізації прав і основоположних свобод особам з інвалідністю, їх соціальний захист є складовою діяльності держави, зокрема, України.

Безбар’єрність – це загальний підхід до формування та імплементації державної політики для забезпечення безперешкодного доступу всіх груп населення до різних сфер життєдіяльності.

Подробнее...

Твій гід з безбар’єрного спілкування: Як користуватися «Довідником безбар’єрності»

«Довідник безбар’єрності» у доступній формі пояснює, чому не можна обмежуватися пандусами, якщо хочемо жити у безбар’єрному світі, а також, чому мова спілкування дуже важлива.

Структура Довідника включає в себе чотири розділи: «Складові безбар’єрності», «Правила мови», «Словник» та «Безбар’єрний календар».

Розділ «Складові безбар’єрності» простою та доступною мовою розкриває, що таке бар’єри, стереотипи, інклюзія, залучення, недискримінація, толерантність, прийняття, доступність, гендерна рівність, універсальний дизайн тощо.

Подробнее...

Запрошуємо долучитися до освітнього курсу «Безбар’єрна грамотність»

21 грудня 2021 року Міністерство цифрової трансформації України представило освітній курс «Безбар’єрна грамотність». Це 8 серій тривалістю 6-10 хвилин кожна про основні принципи безбар’єрності. Після перегляду освітнього курсу та успішного проходження тесту на сайті генерується сертифікат, який підтверджує проходження навчання.

З метою поширення теми розбудови безбар’єрності на рівні територіальної громади запрошуємо долучитися представників громадських організацій, громадських активістів та просто небайдужих до проходження освітнього курсу «Безбар’єрна грамотність».

Подробнее...

Розглянули питання безбар’єрності на території Лисичанської міської територіальної громади

 Сьогодні, 21 грудня, в Лисичанській міській військово-цивільній адміністрації пройшло засідання комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури (далі — Комітет) під головуванням заступника керівника Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації Олега Калініна.

На засіданні заслухали доповіді про виконання Плану роботи Комітету на 2021 рік та наданих доручень представників управління житлово-комунального господарства, а також господарського та транспортного забезпечення. Окрім того Комітет заслухав звіти відділу культури та охорони здоров’я.

Подробнее...

У Лисичанській територіальній громаді проведено моніторинг об’єктів щодо безбар’єрності

У Лисичанській територіальній громаді управлінням будівництва та архітектури Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації проведено моніторинг оцінки ступеня безбар’єрності 129-ти будівель та приміщень.

За результатами якого складена зведена інформація та зроблена оцінка ступеня безбар'єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю. Також зазначено категорії оцінки безбар'єрності об’єктів та кількості осіб з інвалідністю серед працівників та відвідувачів.

Подробнее...

Конкурс на кращу соціальну ініціативу «Будуємо країну без бар’єрів разом»

У важких життєвих обставинах складно зорієнтуватися та знайти свій шлях, зробити перший крок для руху в сторону якісних змін і перетворень. Але поруч так багато людей, які змогли знайти в собі внутрішні сили та мають неймовірний життєвий досвід, яким готові поділитися. Ми маємо на меті створити платформу, де були б зібрані найкращі соціальні ініціативи та проєкти.

На виконання Плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.08.2021 № 883-р, Міністерство соціальної політики оголошує проведення конкурсу на кращий соціальний проєкт/ініціативу «Будуємо країну без бар’єрів разом».

Подробнее...