Поширені питання про програму Ветеранський спорт

Коли подавати заяву?

З 1 до 20 числа першого місяця кожного кварталу: у січні, квітні, липні та жовтні. Ви подаєте заяву у цих числах та отримуєте кошти на картку через шість робочих днів після оформлення заявки на Дія.Картку.

Зверніть увагу! Якщо Ви отримували кошти у другому кварталі та використали їх на заняття спортом, то заявку у третьому кварталі подавати не потрібно.

Хто може взяти участь?

Подробнее...

Новий грантовий конкурс "Варто РОБИти своє 2.0" стартував

Команда Українського ветеранського фонду вже приймає заявки — подати їх можна до 20 липня включно.

Цього сезону фінансову підтримку в межах конкурсу “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” зможуть отримати ветеранські бізнеси, які працюють у сфері агровиробництва, деревообробки, металообробки, виробництва та переробки харчових продуктів, надання послуг з ремонту або обслуговування власникам майна.

Розмір гранту, який зможуть отримати переможці конкурсу, — від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень, все залежить від кошторису проєкту.

Взяти участь у конкурсі можуть:

Подробнее...

Триває реєстрація на другий відбірковий етап "Ігри Ветеранів 2025"

Ви можете подати заяву на участь до 6 липня включно (реєстрація відкрита до 23:59).

Де: м. Полтава

Коли: 12–13 липня

Дисципліни: настільний теніс та кросфіт

Подробнее...

Запрошуємо ветеранів й ветеранок на навчально-тренувальні збори з пара-джиу-джитсу!

З 7 по 14 вересня в мальовничих Карпатах вдруге відбудуться масштабні навчально-тренувальні збори з пара-джиу-джитсу для ветеранів та ветеранoк — TMS PARA CAMP.

Організаторами заходу виступають Міністерство у справах ветеранів України спільно з Благодійним фондом «ТМС-Боремось за Україну» за підтримки Фонд "МХП-Громаді".

Цей унікальний кемп стане не лише платформою для вдосконалення спортивних навичок та обміну досвідом між учасниками й тренерами, а й сприятиме всебічному відновленню. До програми долучаться реабілітологи та психологи, які забезпечать фізичну та емоційну підтримку учасникам.

Подробнее...

Як ветеранам й ветеранкам отримати слуховий апарат від держави

Порушення слуху — поширене, але часто невидиме насліддя участі в бойових діях. Втрата слуху може серйозно ускладнювати спілкування, впливати на психологічний стан та якість життя загалом.

У відповідь на цю проблему держава впровадила програму безоплатного забезпечення слуховими апаратами для українських Захисників і Захисниць. У рамках державного контракту вже закуплено понад 24 400 сучасних слухових апаратів OTICON (виробництво — Данія).

Хто має право на безоплатний слуховий апарат?

Ветерани й ветеранки війни та військовослужбовці, які мають порушення слуху, навіть якщо в них ще не встановлено інвалідність.

Як отримати слуховий апарат:

Подробнее...

Що робити, якщо вам виготовили неякісний протез?

Протези — частина щоденного життя для багатьох Захисників і Захисниць, які отримали важкі поранення або перенесли складні захворювання. Саме тому якість цього виробу має величезне значення, адже напряму впливає на мобільність і незалежність людини.

На жаль, трапляються випадки, коли протези виготовляються з порушеннями стандартів. І це не лише про дискомфорт — поганий протез може завдати й фізичної шкоди.

Пам’ятайте: ви маєте право на заміну, повернення коштів та на якісний результат.

Ви вільні самостійно обирати протезний центр

Подробнее...

До фахівців із супроводу ветеранів війни можна звернутися незалежно від місця проживання

У середу, 25 червня, Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Відтепер такі фахівці зможуть працювати дистанційно та надавати підтримку незалежно від місця проживання тих, хто звертається.

Серед ключових нововведень:

Впровадження принципу “екстериторіальності” — до фахівця із супроводу можна звертатися незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування). Це дозволяє оперативно надавати підтримку, де б не перебувала людина.

Подробнее...

Єдина інформаційна платформа з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин вже ПРАЦЮЄ!

Це зручний та доступний ресурс, де зібрана необхідна першочергова інформація для родин, які втратили звʼязок зі своїми близькими:

- Алгоритм дій у разі зникнення людини:куди звернутися, які документи підготувати, яку інформацію потрібно зібрати.

- Перелік всіх відомств, які беруть участь у пошуку зниклих безвісти

- Відповіді на найпоширеніші запитання родин, які стикаються з цією складною ситуацією.

- Контакти для звернень і консультацій

Подробнее...

Як психологічно та емоційно підтримати ветеранів і ветеранок: поради для тих, хто поруч

Психологічна підтримка – це не обмін послугами, не лише порада і не обов’язково розв’язання проблем. Це про співпереживання, безкорисливість та емпатію. Звісно, без спеціальних знань та освіти людина не зможе надавати таку ж допомогу, що і професійний психолог. Але навіть без цього ви можете стати тим, хто поруч та підтримує, коли це дійсно потрібно.

Для цього пропонуємо ознайомитися з деякими рекомендаціями від БФ Як ти, брате?

Головне пам’ятати – успішна психологічна підтримка не в тому, щоб “змінити” іншу людину. Зміни вона робить сама – а ваша роль полягає в тому, щоб створити простір, де ці зміни стають можливими.

Коли ми опиняємось поряд з людиною, яка пережила те, що зазвичай називають травматичним досвідом, ми відчуваємо природне бажання допомогти.

Головне:

Подробнее...

Пліч-о-пліч із тими, хто захищав Україну: стартує другий етап відбору фахівців із супроводу ветеранів й ветеранок

Міністерство у справах ветеранів України оголошує другий етап набору на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Прийом заяв від кандидатів — виключно через веб платформу е-Ветеран, та триватиме до 31 липня 2025 року.

Фахівець із супроводу — це перша особа, яка зустрічає наших Захисників і Захисниць після повернення в громаду, а також допомагає їхнім сім'ям та родинам полеглих Героїв. Забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу.

Кого ми шукаємо?

Подробнее...

Компенсація ветеранам та ветеранкам частини оренди житла: Уряд удосконалив процедуру подачі заяв на отримання коштів

Ветерани й ветеранки, які повернулися з полону, втратили житло або змушені тимчасово проживати в інших регіонах, тепер зможуть отримати компенсацію за оренду за значно спрощеною процедурою.

Відповідні зміни Уряд вніс до Порядку виплати грошової компенсації особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за найм (оренду) ними житлових приміщень (Постанова КМУ №252).

Що змінилося?

Гнучкість у поданні заяв. Тепер заяви з необхідними документами можна подавати до структурного підрозділ з питань ветеранської політики або через ЦНАП за адресою найманого житлового приміщення.

Подробнее...

Еще статьи...

  1. Понад 1000 дітей ветеранів та ветеранок вже підтвердили сертифікати на компенсацію вартості навчання
  2. Важливе звернення до родин військовополонених та зниклих безвісти осіб за особливих обставин!
  3. Ігри ветеранів. Реєстрацію на другий відбірковий етап відкрито
  4. "Ветеранський спорт": встигніть використати 1 500 грн до 30 червня
  5. Більше можливостей для занять спортом для ветеранів та ветеранок: Уряд розширив експериментальний проєкт
  6. Python з нуля: стартує новий ІТ-курс для військових, ветеранів та членів їхніх сімей
  7. Які трудові права гарантує держава ветеранам, ветеранкам та їхнім родинам?
  8. Ветерани та ветеранки можуть прийти безоплатну діагностику та лікування запальних хвороб центральної нервової системи
  9. Ветерани та ветеранки можуть безоплатно отримати психологічну допомогу
  10. Діти-студенти захисників і захисниць отримають допомогу на навчання від держави