Інформація про персонально-відповідальну особу у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі у Лисичанській територіальній громаді

Інформація щодо суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашнього насильства і насильства за ознакою статі у Лисичанській територіальній громаді

Положення про координаційну раду з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

Склад координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

Протоколи засідань Координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми

1547_370_190-1

 

Урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

В Україні за телефонним номером 1547 цілодобово та безкоштовно діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

На «гарячу лінію» може звернутись кожен, хто потерпає від домашнього насильства або якщо стало відомо про загрозу вчинення такого насильства та отримати:

— інформаційну та правову консультацію, за потреби — й екстрене реагування поліції;

— психологічну допомогу потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям.

 

Онлайн-механизм захисту від домашнього насильства

Щороку в Україні від насильства страждає близько 1,1 мільйона осіб, з яких 90% тих, хто звертається щодо таких випадків – жінки.

Лише кожна третя постраждала - звертається по допомогу. Часто жінки не звертають уваги на «дрібниці», такі як контроль телефону, перевірка особистих повідомлень чи обмеження кола спілкування.

З метою надання підтримки жінкам, що стали постраждалими від домашнього або гендерно зумовленого насильства, чи знаходяться у зоні ризику, Міністерство внутрішніх справ та Національна поліція України спільно з UNFPA Фондом ООН у галузі народонаселення розробили мобільний додаток.

Подробнее...

Телефон "гарячої лінії" для постраждалих від домашнього насильства 1547

Це - важливо! Якщо ви постраждали від домашнього насильства або стали його свідком – не мовчіть! Телефонуйте на «гарячу лінію» 15-47

Психологічне, фізичне, економічне та сексуальне - це форми, в яких може проявлятись домашнє насильство.

В Україні за коротким телефонним номером 15-47 ЦІЛОДОБОВО та БЕЗКОШТОВНО діє «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей. «Гаряча лінія» приймає звернення від усіх заявників та надає інформаційні, психологічні та юридичні консультації.

Для громадян України, які перебувають за кордоном, номер телефону +38 (044) 284-19-43.

Що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства

Часто люди, які стали свідками домашнього насильства, не знають, як краще діяти в такій ситуації. Важливо пам’ятати, що ваша допомога може врятувати життя постраждалій(ому). Розповідаємо, що робити, якщо ви стали свідком домашнього насильства та куди варто звернутися.

Якщо ви чуєте у сусідів крики, звуки боротьби, дитячий плач — це може свідчити, що там відбувається домашнє насильство. Спробуйте подзвонити у двері під будь-яким приводом (щось спитати чи попросити), щоб пересвідчитися, що все гаразд, і оцінити обставини.

 

Подробнее...

Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом

Національна соціальна сервісна служба України розробила Інформаційну пам'ятку «Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом. Все, що треба знати стосовно СНПК!»

Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, стає жахливою та руйнівною зброєю, яку ворог свідомо використовує у воєнних конфліктах для створення атмосфери страху, безпорадності та деморалізації населення.

Це насильство може бути спрямоване на жінок, чоловіків, дітей і молоді будь-якої статі, та застосовуватися не лише проти цивільного населення на тимчасово окупованих територіях чи у зоні бойових дій, але й стосовно військових.

Потрібна допомога від насильства, звертайтесь:

Подробнее...

Якщо ви постраждали від насильства, та потребуєте допомоги - звертайтеся за номерами гарячих ліній

Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103

Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.

Інформаційна пам'ятка щодо запобігання та протидії домашньому насильству

Національна соціальна сервісна служба України розробила Інформаційну пам'ятку щодо запобігання та протидії домашньому насильству

Контакти допомоги постраждалим від насильства:

- 102 - Національна поліція України;

- 103 - Медична допомога;

- 1547 - Урядова лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству;

Подробнее...

Домашнє насильство є серйозною проблемою, яка потребує ефективних заходів захисту постраждалих осіб

Один із ключових інструментів – обмежувальний припис. Він має на меті убезпечити постраждалу особу від кривдника.

Як і куди подати заяву про видачу обмежувального припису?

Який порядок розгляду судами справ про видачу обмежувального припису?

Про це докладніше читайте на нашому сайті - лінк.

Також можете переглянути основну інформацію в картках - лінк.

Всі сервіси системи БПД - лінк.

Подробнее...

Інформаційна пам'ятка щодо запобігання випадкам дискрімінації за ознакою статі

Національна соціальна сервісна служба України розробила інформаційну пам'ятку щодо запобігання випадкам дискримінації за ознакою статі

Додаткові механізми захисту:

- Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей 15 47

- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації громадської організації «Ла Страда-Україна»  0 800 500 335 або 116 123

Ознайомитися з пам’яткою можна на фото

Подробнее...

Що робити у випадках насильства першочергово? Викличте поліцію!

Взаємодія з кривдником може ставити під загрозу вашу особисту безпеку.

Натомість працівники поліції підготовлені, щоби втрутитися в ситуацію насильства, його зупинити та допомогти постраждалій людині.

Алгоритм дій на такий випадок – у інфографіках.

Подробнее...

Майстер-клас "Світ без насильства"

08 грудня в гуманітарному штабі Лисичанської МВА у м. Дніпрі відбувся майстер-клас з виготовлення листівок зі стрічками- символами протидії насильству «Світ без насилля»

Присутні ознайомились з теоретичної частиною даної проблеми та зробили листівки власноруч.

 

Невидиме насильство, що ховається під маскою турботи

Якщо Ваш партнер наполягає на відсутності необхідності навчатися чи працювати, контролює усі ваші витрати, вимагає звітувати щодо використаних коштів – це не ок. Так проявляється економічне насильство. І його не варто ігнорувати: воно псує ваш добробут, психологічний, а й часом, і фізичний стан людини, роблячи її повністю залежною від інших.

Якщо Ви або Ваші знайомі жертвою домашнього насильства – не мовчіть. Повідомляйте поліцію! Телефонуйте на лінію «102»!