Шановні ветерани війни! Виплата щорічної разової грошової допомоги проводиться по 5 травня 2019 року

Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 237 від 20.03.2019 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» ы «Про жертви нацистських переслідувань». Ухваленим документом встановлюються розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань.

Виплата разової грошової допомоги до Дня Перемоги здійснюється у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

  • I групи — 3 850 гривень;
  • II групи — 3 400 гривень;
  • III групи — 2 950 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1 295 гривень;

3) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих ветеранів війни, які не одружилися вдруге, — 840 гривень;

4) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 530 гривень.

Військовослужбовцям, поліцейським, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, особам начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби, які проходять службу (крім пенсіонерів), виплата грошової допомоги проводиться шляхом перерахування коштів управлінням праці та соціального захисту населення на спеціальні рахунки військових частин, установ, організацій за місцем їх служби.

Виплата грошової допомоги проводиться до 5 травня 2019 року відповідними органами праці та соціального захисту населення через поштові відділення зв’язку або установи банків шляхом перерахування коштів на особистий рахунок громадян за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, — за місцем їх проживання.

Разова грошова допомога не виплачується в разі смерті отримувача до 5 травня 2019 року або набуття громадянином статусу після 5 травня 2019 року.

Якщо з поважних причин особа не отримала грошову допомогу у зазначений термін, вона має право звернутися із заявою про її надання до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради за адресою: вул. Маліновського, 22а, кімнати № 29 та № 30, або за телефоном (06451) 7-30-83.

Граничний термін виплати разової грошової допомоги — 30 вересня 2019 року.

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради