Проведено автоматичне призначення житлових субсидій з травня 2021 року без звернення громадян

 Наприкінці червня проведено перепризначення житлових субсидій в автоматичному режимі (без звернення громадян) для домогосподарств, які її одержували в опалювальному періоді 2020-2021 років, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 р. № 505 «Деякі питання призначення житлових субсидій».

До автоматичного розрахунку потрапило понад 9 тисяч справ одержувачів житлової субсидії, з яких призначено субсидію на неопалювальний сезон:

  • — з результативною сумою (більше 0,00 грн.) — 4331 домогосподарству;
  • — з сумою, яка дорівнює 0,00 грн. — 3281 домогосподарству.

 

 

Відмовлено в призначенні субсидії:

  • — 327 домогосподарствам — через наявність простроченої понад три місяці заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг (сумарно більше 340,00 грн.). Інформація про заборгованість отримана управлінням від підприємств-надавачів житлово-комунальних послуг;
  • — 350 сім’ям — через відсутність сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в періоді, за який враховуються доходи для призначення житлових субсидій (з липня по грудень 2020 року), та/або отримання доходів менших від мінімальної заробітної плати.

Близько тисячі справ не розраховано у зв’язку з відсутністю інформації, необхідної для призначення житлової субсидії або наявністю помилок, виявлених під час обміну інформацією, отриманою управлінням в електронному вигляді від суб’єктів надання інформації (Пенсійний фонд України, Державна податкова служба, тощо).

Зазначені справи опрацьовуються спеціалістами управління та триває робота щодо отримання необхідних відомостей для прийняття рішення щодо призначення житлової субсидії по кожній не розрахованій справі. Таким домогосподарствам субсидію буде розраховано в індивідуальному режимі.

Громадяни, яким призначено субсидію з травня 2021 року, отримали належні їм суми житлової субсидії за травень — червень у повному обсязі через банківські установи, а одержувачам субсидій, які отримують кошти через поштове відділення, виплата буде проведена до кінця поточного місяця.

Нагадуємо, що для отримання субсидії на наступний період необхідно подати нові заяву та декларацію громадянам, яким житлова субсидія:

  • — надавалася у грошовій безготівковій формі;
  • — була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  • — була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Прийом документів для призначення житлової субсидії з травня 2021 року за зверненням громадян триватиме в управлінні до кінця вересня цього року.

Управління соціального захисту населення Лисичанської міської ВЦА