Стихійна торгівля – СТОП!

 Вчора, 12 жовтня, спеціалістами відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації та співробітниками поліції проведено рейд з ліквідації осередків стихійної торгівлі, за результатами якого складено 4 протоколи за ст. 152 КУпАП на осіб, які самовільно встановили місця торгівлі та здійснювали торгівлю продовольчими товарами.

Зазначимо, що метою таких рейдів є виявлення та ліквідація місць стихійної торгівлі на території Лисичанської територіальної громади та контроль за дотриманням санітарного законодавства.

Подробнее...

Поради споживачу при купівлі товару

 Сучасний споживчий ринок характеризується стрімким зростанням обсягів споживання і насичення ринку товарами, у т.ч. іноземного виробництва. Однак, мають місце факти слабкої поінформованості споживачів стосовно споживчих властивостей тієї чи іншої продукції, відсутності відповідної споживчої культури та активної громадської позиції у відстоюванні своїх прав, обману та обрахунків, продажу неякісних товарів та некоректної поведінки торговельних працівників.

Подробнее...

Поради споживачам: як не стати жертвою хімчистки!

По-перше, споживач має бути обізнаним, який саме суб’єкт господарювання надає йому послуги. Розміщена вивіска з назвою салону, як правило, не надає такої важливої інформації. Проте ця інформація може стати споживачу у пригоді в разі незадоволення якістю виконаної роботи та необхідністю подати відповідну заяву до господарюючого суб’єкта.

Отже, у приміщенні, де проводиться взяття та видача замовлень, на видному і доступному для споживача місці повинна розміщуватись інформація про повне найменування виконавця робіт, його адреса, номери телефонів, прізвище, ім’я, по батькові керівника (власника), копія свідоцтва про державну реєстрацію.

Подробнее...

Що потрібно знати споживачу при придбанні взуття

 Споживачі повинні знати, що гарантійний термін експлуатації встановлюється на все взуття, незалежно від того, з якого матеріалу воно виготовлене. Суть гарантії у тому, що виробник (продавець) зобов’язується безоплатно відремонтувати, замінити відповідний товар чи повернути гроші споживачу.

Згідно зі статтею 7 Закону України «Про захист прав споживачів» гарантійний термін зазначається в гарантійному талоні або будь-якому іншому документі, що додається до продукції.

Взуття – товар сезонний, тому гарантійний термін на нього обчислюється з дня продажу через роздрібну мережу або – в разі придбання його не в сезон – із початку настання відповідного сезону.

Подробнее...

У Лисичанську проведено черговий рейд з ліквідації осередків стихійної торгівлі

 Вчора, 26 серпня, мобільною групою у складі спеціалістів відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації та співробітників поліції проведено рейд з ліквідації осередків стихійної торгівлі.

За результатами перевірки складено 5 протоколів за ст. 152 КУпАП на осіб, які самовільно встановили місця торгівлі та здійснювали торгівлю продовольчими товарами.

Подробнее...

Продовжуються рейди з ліквідації стихійної торгівлі

 Вчора, 28 вересня, відбувся черговий рейд по боротьбі зі стихійною торгівлею. У заході взяли участь спеціалісти відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації та співробітники ВП № 3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області.

Під час рейду учасники проінспектували територію, прилеглу до ДП «Лисичанський ринок» по вул. ім. В.Сосюри та Гетьманській, де виявили декілька торгових точок з продажу овочів, фруктів, баштанних культур, які здійснювали торгівлю у невстановлених для цього місцях, а саме на пішохідних доріжках. На суб’єктів господарювання складено 4 адмінпротоколи за статтею 152 КУпАП, санкція якої передбачає покарання у вигляді накладення штрафу на суму до 1700 грн. Всі протоколи направлені на розгляд адміністративної комісії при Лисичанській міській ВЦА.

Подробнее...

У Лисичанську проведено рейд з ліквідації осередків стихійної торгівлі

 Сьогодні, 17 серпня, мобільною групою проведено рейд з ліквідації осередків стихійної торгівлі у Лисичанську. До складу мобільної групи увійшли спеціалісти відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації та співробітники поліції.

У ході рейду складено 8 протоколів за ст. 152 КУпАП на осіб, які самовільно встановили місця торгівлі та здійснювали торгівлю продовольчими товарами.

Мета заходу – виявлення та ліквідація місць стихійної торгівлі на території міста та контролю за дотриманням санітарного законодавства.

Подробнее...

Моніторингові обстеження щодо дотримання протиепідемічних заходів продовжуються

 Вчора, 15 вересня, мобільною групою проведено моніторингове обстеження 15-и об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери побутового обслуговування.

До складу мобільної групи увійшли спеціалісти відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації, Лисичанського управління ГУ Держпродспоживслужби та ВП № 3 Сєвєродонецького РУНП в Луганській області.

Під час перевірки суб’єктам господарювання та покупцям надані рекомендації щодо неухильного дотримання базових заходів безпеки із запобігання інфікування COVID-19: у місцях скупчення людей обов’язкове використання засобів індивідуального захисту (масок або респіраторів) та їх утилізація, дотримання соціальної дистанції та правил гігієни із застосуванням антисептиків тощо.

Подробнее...

Стихійній торгівлі – НІ!

 Вчора, 11 серпня, мобільною групою проведено рейд з ліквідації стихійної торгівлі у Лисичанську в районі ринку «Джамілі» по пр. Перемоги та на території, прилеглій до ринку ДП «Лисичанський ринок», по вул. ім. В.Сосюри. До складу мобільної групи увійшли спеціалісти відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації та співробітники ВП № 3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області.

За результатами проведеного рейду на порушників складено 4 адміністративних протоколи за ст. 152 КУпАП (Порушення правил благоустрою).

Подробнее...

Стихійна торгівля – небезпечна для здоров’я споживачів!

 Сьогодні, 13 вересня, з метою ліквідації осередків стихійної торгівлі, проведено черговий рейд за адресою: вул. ім. В. Сосюри, територія, прилегла до ринку ДП «Лисичанський ринок».

У заході взяли участь спеціалісти відділу споживчого ринку Лисичанської міської військово-цивільної адміністрації та співробітники ВП № 3 Сєвєродонецького РУП ГУНП в Луганській області.

За результатами проведеного рейду на порушників складено 7 протоколів за ст. 152 КУпАП «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів», а саме «Порушення Правил благоустрою».

Подробнее...

Знай свої права

 За всіма споживачами однаковою мірою визнається право на задоволення їх потреб у сфері торговельного та інших видів обслуговування. Встановлення будь-яких переваг, застосування прямих або непрямих обмежень прав споживачів не допускається, крім випадків, передбачених нормативно-правовими актами.

Споживач має право на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне використання електронних платіжних засобів з урахуванням режиму роботи та обов’язкових для продавця (виконавця) форм (видів) розрахунків, установлених законодавством України.

Продавець (виконавець) зобов’язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції та форм її оплати.

Подробнее...